Žáci INTERNÍ AKADEMIE na světové výstavě kosmonautiky v BRNĚ

27. 06. 2024

Žáci zařazení v projektu „Interní akademie školy“ a současně žáci 1. ročníku maturitního oboru Dopravní prostředky navštívili největší výstavu kosmonautiky v Evropě – Space Mission. Výstava se vrátila do České republiky po 5 letech (na výstaviště do Brna).
Po úvodním videozáznamu promítaném v kinosále prováděl žáky audio-průvodce v mobilních telefonech. Naši žáci poznávali kosmonautiku pomocí průchozích modelů raketoplánu a orbitální stanice. Měli možnost pozorovat originální americké a sovětské skafandry, motory raket, kosmické lodě, prototypy lunárních vozidel a mnoho dalších exponátů z vesmíru. Velice přehledně byly znázorněny zásadní milníky cest do vesmíru (uplynulé, stávající i ty plánované). Závěrem výstavy byla doplněna virtuální realita. Zde jsou slova jednoho z žáků při fotografování meteoritu staršího více než miliardu let: „Překvapuje mě obrovská hodnota toho kamene z Marsu, je mnohonásobně dražší než zlato.“ Žáci SŠTŘ byli velice aktivní. Kromě zadaných pracovních listů se s chutí pustili do vyplňování zadané křížovky „mise kosmonauta“, za jehož splnění získali sladkou odměnu.
SŠTŘ NB podporuje žáky zařazené v Interní akademii. Těm byl výjezd umožněn primárně, a současně jim bylo přispěno na vstupné z Nadačního fondu školy.


Ing. Vladimír Suchánek, Ph.D. – učitel všeobecně vzdělávacích předmětů SŠTŘ NB

60.jpeg

FOTOGALERIE: