SŠTŘ postupuje do republikového kola Automobilea

03. 05. 2024

Dne 3. května 2024 se konalo ve výukovém centru Hlušice Krajské kolo soutěže oboru Automechanik nazvané Automobileum. Z žáků třetích ročníků soutěžilo šest týmů, jeden tým SŠTŘ Nový Bydžov, dva týmy SOU a SOŠ Vocelova Hradec Králové, dva týmy IŠS Vysoké nad Jizerou a jeden tým SAŠ Holice. Bojovalo se o co nejlepší umístění a postup do republikového kola. Soutěž se skládala ze šesti úkolů, které jsme letos nepodcenili a pečlivě nacvičovali. Jedná se o test z pravidel, couvání s vlekem do garáže, slalom na kluzné ploše, podélným parkováním, výměnu kola a poznávání provozních kapalin. Ve všech disciplínách rozhoduje hlavně čas a pokud se objeví chybička, tak se připočítává penalizace. Na této soutěži se naše škola pravidelně umisťuje na vrchních příčkách, takže očekávání byla velká. I přes veškerý tlak a nervozitu se našemu družstvu podařilo nechat všechny své soupeře za sebou. Vítěze v jednotlivcích získal náš žák Kryštof Kříž a v těsném závěsu na čtvrtém místě Pepa Linhart. Na republikové kolo by tedy měli postoupit dva žáci z naší školy. Republikové kolo se koná ve dnech 13. – 14. května v Hradci Králové, kde budou bojovat společně za Královéhradecký kraj. Děkujeme všem pozvaným hostům. Jako doprovodný program zaujala posádka Czech Samurais, účastníci letošního Rally Dakar
(Roučková-Martinec, mezi jednotlivými úkoly zodpovídala na všetečné dotazy soutěžících). Na závěr  soutěže předávaly hodnotné ceny od našich partnerů paní Jana Slámová za Česmad Bohemia, paní Mária Bráborcová a Aneta Sakařová z C.S. CARGO a.s. Jičín, Jiří Drašar st. a ml. z Trans Logistic CZ s.r.o. Nová Paka a pan Ing. Báča z Krajského úřadu Hradec Králové.
Moc děkujeme žákům za  vzornou reprezentaci, dále učitelům autoškoly a dalším pracovníkům za přípravu a zdárný průběh této soutěže.


Petr Voženílek, vedoucí autoškoly SŠTŘ NB

FOTOGALERIE: