V REGIONÁLNÍM KOLE JÍZDY ZRUČNOSTI TRAKTOREM S PŘÍVĚSEM -  ZVÍTĚZILI V HLUŠICÍCH ADAM MIŠKÁŘ A MICHAELA BIEMANOVÁ

07. 05. 2024

Již tradičně se v útulném areálu školního autocvičiště v Hlušicích 7. května 2024 konal 23. ročník Regionálního kola jízdy zručnosti s traktorem a s vlekem. Akci pořádala SŠTŘ Nový Bydžov pod záštitou Zemědělského svazu České republiky Praha. Hlušice se staly tradičním pořadatelem regionálního kola Královéhradeckého a Pardubického kraje. Soutěž zahájili vedoucí soutěže Dobroslav Šmidrkal, vedoucí metodické komise OZS Vladimír Pavelka, zástupce společnosti Agromex Cerekvice nad Bystřicí Milan Hatle a zástupkyně Zemědělského svazu ČR, krajské pobočky Hradec Králové Iva Horníková a Petra Zmátlíková. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 25 chlapců a 7 dívek z 9 škol se sídly - Chrudim, Chvaletice, Vysoké Mýto, Králíky, Brandýs nad Labem, Králíky, Hořice, Nymburk a samozřejmě domácí SŠTŘ Nový Bydžov. Chlapci soutěžili o tři postupová místa do národního kola, dívky o jedno místo. V letošním ročníku se znovu soutěžilo na dvou tratích. Na první se jezdilo s traktorem ZETOR 7711 a na druhé trati s traktorem značky FENDT, který na soutěž zapůjčil smluvní partner školy firma AGROMEX Cerekvice nad Bystřicí. Tento traktor všem soutěžícím velmi fundovaně představil a na soutěžní trati doprovodil zástupce firmy pan Milan Hatle. Každá trať se hodnotila zvlášť, do národního kola, které se bude konat 20. června 2024 v Novém Městě na Moravě, se postupovalo pouze z jízdy s traktorem ZETOR.

S traktorem značky ZETOR zvítězil Adam Miškář z pořádající SŠTŘ Nový Bydžov. Druhé místo obsadil Tomáš Sodomka ze SŠT Vysoké Mýto, třetí pak Jakub Mařan ze SŠTŘ Nový Bydžov. Jelikož do národního kola, může postoupit pouze jeden žák z každé školy, vítěze Adama Miškáře a druhého Tomáše Sodomku doplnil 6. žák v pořadí Jan Fireš ze Zemědělské akademie a gymnázia Hořice. V dívkách zvítězila a tím do národního kola postoupila žákyně Michaela Biemannová ze Zemědělské akademie a gymnázia Hořice, 2. skončila Nikol Kučerová z téže školy, 3. pak Nela Kubová ze SŠT Vysoké Mýto.

S traktorem značky FENDT v chlapcích zvítězil František Rajnet ze SŠT Vysoké Mýto, 2. skončil Jan Fireš ze Zemědělské akademie a gymnázia Hořice a 3. Adam Miškář ze SŠTŘ Nový Bydžov. V dívkách zvítězila Veronika Uchytilová ze SŠZ a VOŠ Chrudim, 2. skončila Michaela Biemannová ze Zemědělské akademie a gymnázia Hořice a 3. Šárka Mikovcová ze SZEŠ Brandýs nad Labem.

Bezproblémový chod obou soutěží zajistili hlavní rozhodčí, učitelé odborného výcviku oboru Opravář zemědělských strojů pánové Martin Kopřiva a Ondřej Zelinka, na trati s jízdou traktorem FENDT přímo zástupce firmy AGROMEX Cerekvice pan Milan Hatle, kterému zdatně asistoval Pavel Vašák, nejmladší učitel odborného výcviku oboru Opravář zemědělských strojů.

Poháry, medaile a ceny předávala zástupkyně Zemědělského svazu Praha paní Halová, paní Horníková z krajské pobočky Zemědělského svazu Hradec Králové, paní Zmátlíková z Volanické zemědělské Volanice a zástupce společnosti AGROMEX Cerekvice Milan Hatle, dále pak ředitel SŠTŘ Nový Bydžov Mgr. Vladimír Blažej a domácí tým pedagogů -pořadatelů Martin Kopřiva, Vladimír Pavelka a Dobroslav Šmidrkal a pan Tobiášek, zástupce firmy Jiří Tobiášek - Praskačka.

Ceny do soutěže věnovaly Zemědělský svaz České republiky Praha, krajská pobočka Zemědělského svazu ČR Hradec Králové, Volanická zemědělská Volanice, AGRO Žlunice, Lovčická zemědělská Lovčice, společnosti ZETEPA Pavlíček, FARMET Česká Skalice, SECO INDUSTRIAL Jičín, AGROMEX Cerekvice nad Bystřicí a firma Jiří Tobiášek – prodej náhradních dílů pro zemědělskou techniku Praskačka.

Dobroslav Šmidrkal, vedoucí učitel oboru Opravář a Diagnostik zemědělských strojů