Traktoriáda Nový Bydžov

11. 05. 2024

V sobotu 11. 5. 2024 se konal 11. ročník Novobydžovské vyjížďky historických traktorů a domovin, které se zúčastnila také naše škola. Měli jsme možnost zde představit nákladní vozidlo autoškoly, konkrétně Volvo FL, dále stánek s fotografiemi výrobků našich žáků a propagační letáky společně s banery, vystavené brány a paleťák, které se vyráběly v našich dílnách. Nově jsme zde měli náš školní traktor, který používáme v rámci výcviku autoškoly, Zetor Proxima 80. Byly zde vystavené stroje pana Kopřivy - Zetor Crystal junior a Zetor 7745 junior společně s vlekem NS900 junior. Náš žák druhého ročníku Vladimír Pavelka zda vystavil svůj stroj Zetor super padesát, který kompletně sám renovoval.

Celý program začínal v 10 hodin registrací vozidel a výstavou všech strojů, následovala v 11:30 spanilá jízda po městě Nový Bydžov, které se zúčastnil i náš učitel odborného výcviku Ondřej Zelinka s naším traktorem Zetor proxima 80. Po návratu všech strojů, které se vrátily z jízdy, začaly soutěže. Na stupně vítězů se dostali i naši žáci Petr Jirsák se svým strojem Zetor 3011 a Vladimír Pavelka.

První soutěž byla velice známá jízda zručnosti, které se zúčastnil i náš učitel odborného výcviku Martin Kopřiva a obhájil si první místo. Poté následovala soutěž jízda s válcem a v poslední řadě nejpomalejší traktor. Na konci soutěží přišlo vyhlašování nejen v soutěžích ale i v anketě o nejhezčí traktor a domovinu.

Během dne se kolem našeho stánku objevilo několik chlapců, kteří se aktuálně hlásí k nám na školu, spousta našich současných a bývalých žáků, kteří u nás studovali a přišli se podívat na tuto akci, za což jsme velmi rádi, protože jsou to žáci, kteří v oboru zůstali.

V neposlední řadě bychom chtěli poukázat na stroj pana Tichého, který měl svůj stroj Zetor 6711 u nás na dílnách na kompletní opravu a na tuto akci se přijel také podívat se svým strojem. Díky tomu se na nás obrátili další zájemci o opravy svých strojů.

Ondřej Zelinka, učitel praktického vyučování


FOTOGALERIE: