Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Consectetur

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Aktuality v měsíci: LEDEN 2020

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Consectetur

Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Každoroční lyžařský kurz pro 1. ročníky

26. 1. - 30. 1. 2020

V termínu 26. 1. – 30. 1. 2020 se žáci 1. ročníků zúčastnili lyžařského kurzu v Herlíkovicích. Na kurz odjelo nejvíce účastníků od doby, kdy se lyžařský kurz pořádá  - 49 žáků. Bohužel vlivem onemocnění během kurzu se počet radikálně snížil.

Ubytovali jsme se v námi oblíbeném penzionu Ranč, který se nachází přímo na sjezdovce. Letošní sněhové podmínky nebyly zcela optimální, ale více než polovina sjezdových tratí v areálech Herlíkovice a Bubákov byla otevřena, abychom si mohli vyzkoušet různé obtížnosti nabízených tratí.

Program v jednotlivých dnech:

1. den – rozřazení do družstev a základní metodická cvičení pro lyžování a snowboarding

2. den – nácvik smýkaných a řezaných oblouků na různých tratích podle obtížnosti v jednotlivých družstvech

3. den – zdokonalování cvičení pro vylepšení techniky lyžování a snowboardingu + volné ježdění s možností využití individuálních lekcí s instruktorem

Každý večer si studenti poslechli přednášku na nejrůznější témata (lyžování, snowboarding, adrenalinové sporty apod.), zhlédli videorozbory jízd a diskutovali o své technice lyžování nebo snowboardingu.

Dohled nad průběhem kurzu zajišťovali Mgr. Petr Motyčka, Mgr. Ondřej Kolář, Bc. David Hamák, David Janouch a Vít Vondruška.

Mgr. Petr Motyčka, učitel všeobecných a odborných předmětů

ŠKOLNÍ TÝDENÍK:  27. 01. - 31. 01.2020

V pořadí 20. výukový týden školního roku 2019/2020 a druhý týden v roce 2020 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • V pondělí 27. ledna zahájila svoji učební praxi v hypermarketu GLOBUS Pardubice skupina žáků 2. ročníku oboru nástavbového studia Technologie potravin. Studenti pracují na různých pracovištích hypermarketu a na vlastní oči vidí stav zřejmě nejkratší cesty vyrobeného produktu k zákazníkovi.

 • V pondělí 27. ledna zahájily rovněž učební praxe další školní vzdělávací programy nástavbového studia Dopravní technika, všichni žáci absolvují tuto individuální učební praxi na pracovištích smluvních partnerů školy, mezi kterými nechybí například společnosti DISTAR, KOBIT ČI STROM Praha.

 • Od 27. ledna rovněž probíhala intenzívní výuka přípravy k získání řidičského oprávnění B+C a profesního průkazu řidiče u tříd 3. SOD, 4. SOD a 3. N.

 • Příprava zabíjačky a následné zabíjačkové hody byly od pondělí 27. ledna předmětem činnosti potravinářských oborů ve středisku v Chlumci nad Cidlinou. Největší odměnou byl fakt, že ve středu 29. ledna nebylo v půl dvanácté již co prodávat.

 • Lyžařský kurz 1. ročníků proběhl v týdnu od 27. ledna ve středisku Bubákov u Vrchlabí. Kvinteto pedagogů se věnovalo téměř padesátce mladých lyžařů, kteří měli i v této zimě velmi solidní podmínky. Bohužel i do průběhu postupně zasahovala vtíravá chřipka, která během týdne redukovala i počet frekventantů kurzu.

 • V úterý 28. ledna navštívila třída 3. A, tedy školní vzdělávací program Automechanik, společnost TPCA Kolín.

 • Kurz výrobků z kynutého těsta a kurz dekorativního vyřezávání ovoce a zeleniny byly dalšími vzdělávacími moduly, které ve dnech 28-29. ledna proběhly ve středisku v Chlumci nad Cidlinou. Lektory kurzů byli Jan Flídr, Blanka Kubíková a Tereza Průchová.

 • V úterý 28. ledna navštívili naši školu zástupci finančního výboru zastupitelstva Královéhradeckého kraje v čele s předsedou panem Ing. Milanem Sommerem. Tříčlennou delegaci zajímala zejména využitelnost a efektivita investic, které škola v posledním období realizovala.

 • Společnost DS HOLDING Libštát se stala cílem exkurze třídy 2. SOD, která byla seznámena ve středu 29. ledna s technologií činnosti firmy a s požadavky na budoucí zaměstnance.

 • Ve čtvrtek 30. ledna se v roli lektora malého barmanského kurzu představil žák 3. ročníku oboru Kuchař-číšník Tomáš Kovačovský, který své spolužáky z 3. K a z 3. C provedl poznatky, které získal na obdobné vzdělávací akci společnosti BARSTARS.
  "Je to náš první pokus nového modulu, kdy si žáci předávají poznatky navzájem. Bylo to vydařené a Tomášovi za přípravu semináře děkuji", řekl k akci ředitel školy Vladimrí Blažej.

 • V pátek 31. ledna absolvovali členové odborných metodických komisí školy výjezdy k partnerům školy, mezi nimž byly například společnosti CHARVÁT Okřínek, Dopravní podnik Města Hradce Králové či Pivovar Nová Paka. Metodické komise výuky českého jazyka a literatury a výuky cizích jazyků naopak navštívily odborné nakladatelství v Hradci Králové či Státní vědeckou knihovnu.

Redakce webových stránek

Výjezdní zasedání metodické komise technických oborů v zemědělství a výuky svařování

30. 01. 2020

Dne 30. ledna 2020 navštívili pedagogové SŠTŘ Nový Bydžov z Metodické komise technických oborů v zemědělství a výuky svařování areál společnosti CHARVÁT CTS a.s. Okřínek. Vedoucí výrobního úseku pan Loubek s pracovníkem kontroly výroby panem Novákem nám během takřka tří hodin představili celý podnik a odpovídali na všechny zvídavé dotazy pedagogů SŠTŘ. Členové komise na závěr jednohlasně zkonstatovali, že tato akce byla nejkvalitnější v historii výjezdních zasedání této metodické komise.

 Představení společnosti CHARVÁT CTS a.s.

 Posláním CHARVÁT CTS a.s. je poskytování špičkových strojírenských výrobků – zejména nástaveb nákladních a užitkových automobilů a dále strojů a zařízení pro zemědělce, armádu i jiné zákazníky.

Základem nabídky jsou jednoramenné, dvouramenné a traktorové nosiče kontejnerů s nakládacím výkonem od 2,5 do 30 tun z vlastní produkce pro kategorii vozidel N1, N2, N3 a OT. Samozřejmou součástí výrobního programu je montáž všech typů mechanismů na podvozky nákladních automobilů a návěsů.

Výrobní program dále zahrnuje zejména:

 • Vojenské přepravní systémy a plošiny FLATRACK
 • Kontejnery
 • Automatické dávkovače ovoce a zeleniny
 • Nájezdové plošiny nízkopodlažních tramvají

CHARVÁT CTS a.s. zastupuje v oblasti prodeje, montáže a servisních prací jednoho z předních výrobců hydraulických nakládacích jeřábů, dánskou společnost HMF.

 Produkty:

-Nosiče kontejnerů, traktorové návěsy, kontejnery, nakládací jeřáby, ostatní

Odvětví:

-Stavebnictví, autodoprava, komunální služby, nakládání s odpady, zemědělství, zahradnické služby

Dobroslav Šmidrkal, vedoucí učitel odborného výcviku

Stáž metodických komisí elektro. oborů, IKT a automobilních oborů

31. 01. 2020

V pátek 31. ledna 2020 navštívili členové metodických komisí společnost TE CONNECTIVITY Trutnov.

Návštěva se konala v rámci Semináře pro odborné pedagogické pracovníky pořádaného Krajskou hospodářskou komorou KHK. Společnost TE CONNECTIVITY Trutnov je významným nadnárodním výrobcem a dodavatelem elektrotechnických komponentů (relé, konektorů) pro další finální výrobce elektrotechnických zařízení, například fotovoltaických panelů solárních elektráren. V úvodní části jsme byli seznámeni s historií, strukturou a výrobním programem společnosti. Následovala přednáška o využití moderních technologií ve výrobě. Konkrétně robotizaci výroby včetně využití 3D tisku. Prezentace zahrnovala historii a vývoj robotů a jejich začlenění do výroby s důrazem na šetření lidských zdrojů, přesnost a rychlost výroby. Společnost TE CONNECTIVITY Trutnov je příkladem firmy, která se zaměřuje na vývoj a výrobu vlastních robotů a plně automatizovaných pracovišť. V druhé části následovala prohlídka výrobních prostor společnosti s robotizovaným a automatizova-ným výrobním procesem, kde jsme s uznáním hodnotili úroveň pracovišť a tím i práci vývojářů, programátorů i dělníků firmy.

Stáž lze hodnotit po odborné i společenské stránce jako velmi přínosnou.

Mgr. Václav Dostálek předseda MK elektrotechnických předmětů

Zpráva z výjezdu metodické komise autoškoly

31. 01. 2020

Dne 31. ledna 2020 jsme navštívili Dopravní podnik města Hradce Králové, a.sHlavní činností tohoto podniku je provozování městské hromadné dopravy na území města Hradec Králové a dopravně připojených obcí. Jednou z vedlejších činností této společnosti je výuka řízení motorových vozidel pro všechny skupiny řidičského oprávnění.

Cílem naší návštěvy byla autoškola. Po příjezdu se nás ujal pan Holeček, který se role průvodce zhostil na výbornou. Na začátku prohlídky jsme zavítali do prostor učeben autoškoly, kde jsme diskutovali o současné legislativě a chystaných změnách v autoškolách. Dále jsme navštívili kryté prostory výcvikové plochy, dispečink, dílny, myčku autobusů a krytou plochu pro parkování. Také jsme se projeli po areálu ve výcvikovém autobusu Karosa s automatickou převodovkou. Zajímali jsme se rovněž o zařazování elektrobusů SOR do vozového parku a jejich provoz a dobíjení.  

Tato návštěva splnila naše očekávání a určitě nás obohatila o cenné informace o městské dopravě.

Petr Voženílek, vedoucí učitel autoškoly

Novinka ve vzdělávání SŠTŘ - student učil své spolužáky

30. 01. 2020

Čtvrtek 30. ledna přinesl další novinku do vzdělávacího systému v SŠTŘ. Žák 3. ročníku oboru Kuchař-číšník Tomáš Kovačovský, absolvent prestižního kurzu barmanů ve studiu BARSTARS v Praze, vedl seminář svých spolužáků ze tříd 3. K (Kuchař-číšník) a 3. C (Cukrář).
Náplní semináře bylo představení barmanské problematiky počínaje její historií až po současnost, žáci si také mohli vyzkoušet některé druhy míchaných nealkoholických nápojů.
"Seminář byl dalším počinkem nových vzdělávacích aktivit střediska praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou a stane se určitě dalším modulem v našem praktickém vyučování. Líbila se mi celkově atmosféra akce a neformální spolupráce žáků naší školy. Musím Tomáše velmi pochválit, připravil se opravdu dokonale", řekla k průběhu akce Veronika Větrovská, vedoucí střediska praktického vyučování.

redakce webových stránek

Každoroční lyžařský kurz pro 1. ročníky

26. 1. - 30. 1. 2020

V termínu 26. 1. – 30. 1. 2020 se žáci 1. ročníků zúčastnili lyžařského kurzu v Herlíkovicích. Na kurz odjelo nejvíce účastníků od doby, kdy se lyžařský kurz pořádá  - 49 žáků. Bohužel vlivem onemocnění během kurzu se počet radikálně snížil.

Ubytovali jsme se v námi oblíbeném penzionu Ranč, který se nachází přímo na sjezdovce. Letošní sněhové podmínky nebyly zcela optimální, ale více než polovina sjezdových tratí v areálech Herlíkovice a Bubákov byla otevřena, abychom si mohli vyzkoušet různé obtížnosti nabízených tratí. 

Program v jednotlivých dnech:

1. den – rozřazení do družstev a základní metodická cvičení pro lyžování a snowboarding

2. den – nácvik smýkaných a řezaných oblouků na různých tratích podle obtížnosti v jednotlivých družstvech

3. den – zdokonalování cvičení pro vylepšení techniky lyžování a snowboardingu + volné ježdění s možností využití individuálních lekcí s instruktorem

Každý večer si studenti poslechli přednášku na nejrůznější témata (lyžování, snowboarding, adrenalinové sporty apod.), zhlédli videorozbory jízd a diskutovali o své technice lyžování nebo snowboardingu.

Dohled nad průběhem kurzu zajišťovali Mgr. Petr Motyčka, Mgr. Ondřej Kolář, Bc. David Hamák, David Janouch a Vít Vondruška.

Mgr. Petr Motyčka, učitel všeobecných a odborných předmětů

Ve středisku v Chlumci nad Cidlinou proběhly první zabíjačkové hody

27. - 29. 01. 2020

Kolektiv pedagogů střediska praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou připravil ve dnech 27.- 29. ledna v rámci kurzu "Výroba zabíjačkových specialit" zabíjačkové hody. Do této akce se zapojili žáci prvního a třetího ročníku oboru Řezník - uzenář a žáci třetího ročníku oboru Kuchař - číšník pod vedením svých učitelů. 

Žáci si vyzkoušeli tradiční výrobu zabíjačkových výrobků, na programu kurzu byly jaternice, jelita, tlačenky, guláš, zabíjačková polévka, ale třeba i škvařené sádlo. Každý žák se zapojil do špejlovaní vepřových střívek, do vázání obalů provázkem či do práce s kolíbacími noži.
"Pro úspěšný výstup je výrazně důležité je i správné okořenění všech výrobků, kterého se rovněž všichni účastnili. Možnost vyzkoušet si ruční narážení prejtu do střívek navodilo atmosféru domácí zabíjačky. V neposlední řadě bylo nutné výrobky správěn zabalit, opatřit štítkem s nezbytnými údaji a připravit k prodeji", komentoval akci vedoucí oborový učitel Milan Novák.
"Díky nízké venkovní teplotě jsme mohli umístit stánek na nádvoří školy, který byl od ranních hodin v obležení koupěchtivých zákazníků z Chlumce a okolí. Ano, stánek byl skutečně doslova v obležení. Většina zboží se na pult v podstatě ani nerovnala a učňovské výrobky se prodávaly rovnou z beden. Dovolím si říct, že čerstvěji to už ani nejde", pochvaloval si dále úspěch akce Milan Novák.
Ve školní jídelně bylo možno si koupit typická zabíjačková teplá jídla, na jídelníčku byl světlý a tmavý prejt s brambory a zelím, ovar s čerstvým křenem a hořčicí, guláš či zabíjačkovou polévka, vše za příjemné ceny. Možnost zkonzumovat si tyto pokrmy v příjemném nově zrekonstruovaném prostředí školní učebny stolničení podtrhl vlastní gurmánský návštěvnický zážitek. 
"Zabíjačkové hody v SPV Chlumec proběhly v takové míře  poprvé. Mile nás překvapil zájem obyvatel města i okolí o tuto akci. Stejně jako jejich pozitivní reakce na naše výrobky zaznívaly otázky, kdy se taková akce bude opakovat. Tento typ akcí skýtá obrovský potenciál a byla by škoda jej dále nerozvíjet, takže další akci tohoto typu budeme opakovat v týdnu před Velikonocemi", prozradil redakci webu jeden z duchovních otců akce Karel Průcha, zástupce ředitele pro praktické vyučování.
Dodejme, že celá akce byla doprovázena speciálním prodejem výrobků žáků SŠTŘ v prodejně střediska včetně pekařského sortimentu SŠGS Nová Paka. K vidění byla i výstavka výsledků práce žáků v kurzu CARVING, což je vyřezávání ovoce a zeleniny, svými výrobky po kurzu přípravy kynutých těst se blýskli i žáci oboru Cukrář pod vedením Blanky Kubíkové.


Redakce webových stránek

Kurz dekorativního vyřezávání ovoce a zeleniny - CARVING 2020

28.  - 29. 01. 2020

Dne 28. 01. - 29. 01. 2020 pořádala Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov ve svém středisku praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou kurz vykrajování ovoce a zeleniny, kterého se zúčastnilo deset žáků prvního ročníku oboru Kuchař číšník. Odbornými lektory kurzu byli Bc. Jan Flídr a Tereza Průchová.
Průběh kurzu byl zaměřen na základní suroviny ovoce a zeleninu a jejich prvořadou kvalitu. Dále se žáci věnovali technice při přípravě jednoduchých květů ze zeleniny až po složitější vyřezávání jablek. Každý žák na konci kurzu obdržel osvědčení o absolvování základního kurzu vyřezávání ovoce a zeleniny.
"Myslím, že to byla zdařilá akce a konečná výstava finálních výrobků byla velmi pěkná", hodnotil kurz Jan Flídr, učitel odborných předmětů potravinářských a gastronomických oborů SŠTŘ.

Seznam účastníků

Aman Štěpán, Čížek Patrik, Danišová Simona, Hušek Patrik, Marková Lenka, Švajdler Jakub, Hlavatý Josef, Hodovník Miloslav, Horčičová Agáta, Procházková Kateřina

Redakce webových stránek

Do SŠTŘ dorazilo poděkování organizátorů Tříkrálové sbírky

Celé vedení školy potěšilo poděkování paní Petry Zíkové z Oblastní charity Hradec Králové.

"Vážený pane řediteli, dovolte mi upřímně poděkovat za vstřícnost při uskutečnění tříkrálové sbírky v Novém Bydžově. Doslova jsem nám vytrhnul trn z paty, při doplnění  dvou průvodkyň k tříkrálové skupince dětí.

Sbírka je již ukončená a s velkou radostí mohu i za Vámi poslat informaci o  Tříkrálové sbírce 2020. Dovolte mi  za nás za všechny poděkovat. Poděkovat všem malým i velkým, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci naší sbírky. Poděkovat všem, kteří přispěli, kteří nás podporují a důvěřují naší práci.. Moc si vážíme rekordního výtěžku 1 837 439 Kč. Vážíme si však i každé písničky, úsměvu, který koledníci králové rozdávali. Pokud je možné, předejte poděkování  i děvčatům a též pozvání na pohádku. Posílám úsměv od ucha k uchu a ještě jednou DÍKY, Petra".

 Zde naleznete článek o TS na našem webu, a to včetně rozsáhlé fotogalerie z obcí i měst.

Pro děti letos organizujeme  8. února filmovou pohádku v Bio Centrál. Ještě stále je možné se hlásit.

A naše škola děkuje Nikole Králové a Kateřině Teplé, které měly hlavní zásluhu na vstupu naší školy do této charitativní akce.

redakce webových stránek

ŠKOLNÍ TÝDENÍK:  20. 01. - 26. 01.2020

V pořadí 19. výukový týden školního roku 2019/2020 a druhý týden v roce 2020 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • Porada předsedů odborných metodických komisí se v úterý 21. ledna zabývala především náplní disponibilních týdnů, školními vzdělávacími programy a výjezdy metodických komisí, které jsou plánovány na pátek 31. ledna 2020.

 • Ve středu 22. ledna navštívila Středisko praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou vzdělávací komise Města Nový Bydžov, která zde realizovala prohlídku celého objektu a zasedání tohoto poradního orgánu zastupitelstva Nového Bydžova. Zajímavý příspěvek o možnostech čerpání z nadačních fondů AGROFERT a Terezy Maxové zde přednesla pracovnice sociálního odboru paní Kunstová.

 • Ve čtvrtek 23. ledna absolvovala závěrečné praktické zkoušky třída 2. Z v oblasti získání průkazu svářeče metodou ZK 135.
  "Z 27 uchazečů jich bylo v prvním termínu úspěšných dvacet", konstatoval vedoucí učitel odborného výcviku Dobroslav Šmidrkal. "Mám i radost z hodnocení zkušebního komisaře", doplnil ještě Dobroslav Šmidrkal.

 • V pátek 24. ledna proběhl další maturitní a absolventský ples SŠTŘ. V kulturním domě v Hlušicích se sešlo více jak 600 návštěvníků a maturitní šerpy obdrželo celkem 34 žáků závěrečných maturitních ročníků.
  "Myslím, že se akce povedla a děkuji celému realizačnímu týmu v čele s třídními učiteli", zhodnotila ples Marie Zapadlová, vedoucí celého přípravného výboru.

 • V neděli 26. ledna odjela padesátka žáků 1. ročníků na lyžařský kurz do areálu Bubákov u Vrchlabí. Kvinteto pedagogů Petr Motyčka, Ondřej Kolář, David Hamák, David Janouch a Vít Vondruška bude mít celou výpravu na povel do čtvrtku 30. ledna.
  "Sněhové podmínky jsou na současný stav velmi dobré, na sjezdovkách nás přivítalo 50 centimetrů sněhu", konstatoval vedoucí kurzu Petr Motyčka.                                         

Redakce webových stránek

ŠKOLNÍ TÝDENÍK:  13. 01. - 19. 01.2020

V pořadí 18. výukový týden školního roku 2019/2020 a druhý týden v roce 2020 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • V pondělí 13. ledna se vedení školy setkalo se všemi nepedagogickými pracovníky školy, tématem setkání byly legislativní novinky pro rok 2020, Fond kulturních a sociálních potřeb a další organizační záležitosti.

 • V úterý 14. ledna se ředitel školy setkal při pracovním jednání se všemi pedagogy školy, kteří svoji profesní dráhu v SŠTŘ v tomto školním roce začínají. Potěšitelné bylo hodnocení spolupráce s uvádějícími pedagogickými pracovníky.

 • Ve středu 15. ledna jednal o další spolupráci ředitel školy s vedením společnosti VOLVO v Hradci Králové. Obě strany se dohodly na dalších konturách vzájemné spolupráce včetně exkurzí a stáží žáků, výkonu praktického vyučování a vzdělávání pedagogů.

 • Vedoucí učitel odborného výcviku Dobroslav Šmidrkal se ve středu 15. ledna zúčastnil odborného semináře NIDV k problematice oboru Opravář zemědělských strojů v Praze.

 • O důležitých aspektech další činnosti školy jednal ve středu 15. ledna s vedoucím oddělení středních škol odboru školství Krajského úřadu Královéhradeckého kraje RNDr. Jiřím Ortem ředitel školy Vladimír Blažej.

 • Další porada pedagogů SPV Chlumec nad Cidlinou se odehrála ve středu 15. ledna, tématy byly například problematika organizační, pedagogické problémy, logistika střediska a uplatňování Školního řádu v činnosti střediska.

 • Středisko praktického vyučování Nový Bydžov-Švarcava se stalo ve čtvrtek 16. ledna předmětem vnitřní kontroly bezpečnosti práce, kterou realizoval externí preventista BOZP pan Ježek.

 • Na Galavečeru Krajského fotbalového svazu byl v pátek 17. ledna mimo jiných rovněž oceněn za svou práci s mládeží pan Jakub Daniel, absolvent oboru Dopravní provoz a nyní dispečer společnosti RODOS Dvůr Králové.

 • Založení školního motorsport týmu projednali v pátek 17. ledna na společném jednání ředitel školy a odborní učitelé SŠTŘ Tomáš Hovorka a Aleš Novák.

 • V sobotu 18. ledna a v neděli 19. ledna proběhlo ve výukovém centru Hlušice školení trenérů licence pro Okresní fotbalový svaz Jičín.

Redakce webových stránek

Návštěva divadla v Mladé Boleslavi

17. 01. 2020

17. 1. 2020 se třídy 1. SOD, 2. SOD a 4. SOD vypravily do Městského divadla v Mladé Boleslavi. Satirická komedie N. V. Gogola REVIZOR zaujala nejen studenty maturitního ročníku. Jak to vypadá, když do jednoho malého města má přijet vysoký státní úředník, inkognito, aby se přesvědčil, že je vše v pořádku? Každý z obyvatel se mu snaží zalíbit, vlichotit se. Ještě štěstí, že se dá uplácet. Úplatky totiž vládnou světu, ale ne vždy se vyplatí. Gogolova komedie měla premiéru v roce 1836, ale ono „...Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu..." zní více než současně. A balalajka hrála naživo…

Mgr. Lenka Fleglová, učitelka všeobecně vzdělávacích předmětů

Exkurze opravářů zeměděl. techniky ve firmě NATURA DK

17. 01. 2020

dnes proběhla exkurze ve společnosti NATURA DK za účasti žáků oboru opravář zemědělské techniky. Nejprve jsme si vyslechli obchodního a výrobního ředitele (Ing. Martin Ducháček), který nás seznámil s historií i s plány do budoucna. Poté jsme přešli do provozu, kde proběhla ukázka  plánování výroby, příprava programů na CNC řezání plazmou, programování robota. Prošli jsme si i výrobou, kde byl svařovací robot, ale zároveň probíhalo i ruční svařování. Navštívili jsme také  obrobnu (CNC soustruh, CNC frézka, CNC horizontka). Následovalo tepelné dělení materiálu – CNC plazmový řezací stroj, CNC ohraňovací lis - ohýbání materiálu, dále povrchová úprava ( pískovací box ),  závěrečná kontrola a expedice.
Vše probíhalo v přátelské atmosféře, žáci měli možnost projít detailně výrobou. Za to bych chtěl poděkovat především panu řediteli a těšíme se na další spolupráci.


Pavel Novák, vedoucí pedagogický pracovník SPV Nový Bydžov

ŠKOLNÍ TÝDENÍK:  06. 01. - 10. 01.2020

V pořadí 17. výukový týden školního roku 2019/2020 a první týdenv roce 2020 přinesl v SŠTŘ tyto události:.
 • V pondělí 6. ledna se stal novým členem pedagogického kolektivu praktického vyučování pan Tomáš Mansfeld, jehož náplní bude výuka 1. ročníku oborů Opravář zemědělských strojů a Mechanik opravář motorových vozidel.

 • V pondělí 6. ledna se na svých prvních zasedáních sešly kolektivy managementu technicko-ekonomického centra školy a pedagogického managementu školy.

 • V úterý 7. ledna projednal realizační tým projektů a grantů školy účast žáků SŠTŘ na stážích v Itálii v rámci programu ERASMUS. Už 3. března 2020 odjedou na dvacetidenní stáž do Itálie 4 žáci oboru Cukrář a 4 žáci oboru Řezník-uzenář. Doprovázet je budou učitelé odborného výcviku Alena Čermáková a Jiří Zikmund.
  "Začínáme rok 2020 a už připravujeme rok 2021, kdy by ve větší míře měli navštívit Apeninský poloostrov i žáci technicky laděných oborů", řekl vedoucí projektů ERASMUS školy Ing. Jiří Wágner.

 • Ve středu 8. ledna se ředitel školy zúčastnil setkání s ředitelem SPŠ strojnické Praha - Smíchov Radkem Sáblíkem. Akce se konala v nádherné aule Obchodní akademie Hradec Králové a organizoval ji kolektiv Krajského úřadu v čele s náměstkyní Mgr. Martinou Berdychovou.
  "S naprostou většinou myšlenek ředitele Radko Sáblíka souzním", řekl po setkání ředitel SŠTŘ Vladimír Blažej.

 • Ve čtvrtek 9. ledna a v pátek 10. ledna se ředitel školy sešel s pedagogy výukového centra Hlušice i Nový Bydžov. Tématem byly novinky v legislativě, způsob financování školy, personální marketink a aktuální problematika školy.

 • V pátek 10. ledna se ředitel školy a vedoucí učitel odborného výcviku Dobroslav Šmidrkal sešli s novou tajemnicí Českého zemědělského svazu a také ředitelem ZAS Mžany. Tématem jednání byla účast školy na Zemědělském dnu v Mžanech, který se letos koná 15. května.
  "Této velké akce se již zúčastňujeme tradičně a jsem rád, že naše účast má zase o něco lepší kontury", řekl po jednání Dobroslav Šmidrkal.

Redakce webových stránek