Aktuality v měsíci: LISTOPAD 2017    

Partneři školy uspořádali Den otevřených dveří pro základní školy z Krkonošské oblasti

16. 11. 2017

16. listopadu 2017 pořádaly společnosti AGROJILM Jilemnice a Řeznictví Soukupovi Jilemnice Den otevřených dveří pro základní školy Jilemnice, Horní Branná, Studenec a Roztoky u Jilemnice. Cílem bylo seznámení žáků základních škol s předmětem činnosti společností a s budoucími nabídkami pracovních pozic. Partnerem Dne otevřených dveří byla i Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov, která se společnostmi spolupracuje a připravuje své žáky právě v oborech, které jsou pro obě společnosti zajímavé, a také společnost DS HOLDING Libštát. Celkově se akce zúčastnilo více jak 100 žáků závěrečných ročníků všech pěti základních škol.
"Pro nás je to čest spolupracovat s těmito partnery školy", řekl na závěr akce ředitel SŠTŘ Vladimír Blažej. 

                     Prezentace společnosti AGROJILM Jilemnice        


Ocenění od Krajské hospodářské komory za spolupráci s firmami

3. 11. 2017

Střední škola technická a řemeslná obdržela ocenění Krajské hospodářské komory za velmi dobrou spolupráci s firemními partnery. Škola spolupracuje s více jak stovkou firem, podle intenzit spolupráce je tato spolupráce rozdělena do čtyř kategorií - školní závody,  strategičtí partneři, výukoví partneři a smluvní pracoviště. Vice o našich partnerech najdete v rubrice Partneři školy.

Výstava středních škol v ALDISu Hradec Králové

Ve dnech 3. - 4. 11. 2017 se naše škola prezentovala na největší výstavě Středních škol a zaměstnavatelů Královéhradeckého kraje v Kongresovém, výstavním a společenském centru ALDIS Hradec Králové pořádanou Královéhradeckým krajem a Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje. Žáci základních škol se zajímali průřezově o všechny obory vzdělávání, které škola poskytuje. Největší zájem zaznamenaly obory vzdělávání Operátor, operátorka silniční dopravy, Elektrikář – silnoproud, Opravář zemědělské techniky. 

Součástí výstavy bylo i klání kombinovaných týmů žáků středních a základních škol v soutěži Talent pro firmy. Našimi reprezentanty byly 3 žáci ze ZŠ Klicperova v Novém Bydžově a 3 žáci 2. ročníku SŠTŘ oboru vzdělávání Silniční doprava. Žáci byli doprovázeni Jiřím Drašarem z firmy Translogistic Nová Paka a Mgr. Petrem Motyčkou. Soutěž pravidelně pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje.

Střední škola řemeslná a technická Nový Bydžov získala ocenění - plaketu Krajské hospodářské komory - za spolupráci s firmami. Ocenění převzal ředitel školy Mgr. Vladimír Blažej.


Účast školy na výstavě středních škol v Turnově 

2. 11. 2017

Střední škola technická a řemeslná se zúčastnila burzy středních škol pořádané dne 8. listopadu 2017 Úřadem práce v Semilech v Turnově. Naše škola nabídla žákům základních škol zdejšího regionu především obory, které se v této destinaci nevyučují, tedy vzdělávací programy s výučním listem Řezník-uzenář, Opravář zemědělské techniky a Řidič nákladní a osobní dopravy, a také obory s maturitní zkouškou Technik silniční dopravy a Operátor silniční dopravy.