Aktuality v měsíci: PROSINEC 2018

Lyžařský kurz školy v rakouských Alpách 2018

17. - 22. 12. 2018
 
Pod vedením Mgr. Petra Motyčky a kolegy Ing. Karla Průchy se uskutečnil po několika letech opět lyžařský kurz v rakouských Alpách. Kurzu se zúčastnilo celkem 15 žáků, kteří studují odlišné obory na škole, ale společně vytvořily výbornou lyžařskou partu. Ubytováni jsme byli v malebné vesničce Leisacherwirt  nacházející se 1km od města Lienz, kde jsme i jeden večer po lyžování navštívili místní vánoční trhy. Každý den jsme absolvovali jiné lyžařské středisko, aby jsme vyzkoušeli rozmanitost nabízených tratí daného střediska (1. den - Zettersfeld, 2. den - Matrei/Kals, 3. den - St. Jakob, 4. den - Sillian). Vzhledem k tomu, že lyžařský kurz se konal v termínu od 17. - 22. 12. 2018, který je mimo hlavní lyžařskou sezónu, bylo na sjezdovkách velmi málo lidí a my jsme si mohli užít téměř pro sebe. Skvělé počasí během celého kurzu přispělo k nádhernému lyžování a snowboardingu v jednotlivých střediskách. Dochvilnost a respektování pokynů instruktorů ze strany žáků přispělo k bezproblémovému průběhu kurzu. 

1. ročníky SŠTŘ Nový Bydžov se zúčastnily pořadu organizace DEKRY „NEHODOU TO ZAČÍNA“

13. 12. 2018

Pořad Nehodou to začíná má za cíl snižovat rizikové faktory v chování mladých účastníků silničního provozu s důrazem na vlastní odpovědnost, dodržování pravidel silničního provozu, seznamování s častými příčinami dopravních nehod a jejich následky v případě pochybení

Studenti byli seznámeni s problematikou rozptýlení mobilním telefonem, dodržováním bezpečné vzdálenosti a rychlostních limitů, používáním bezpečnostních pásů i o správném technickému stavu vozidla. Byli upozorněni na nebezpečí užívání návykových látek ve vztahu k řízení a s dobrovolníky z řad studentů byla nasimulována situace poskytnutí účinné první pomoci po autonehodě. Projekt Nehodou to začíná je financován z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Přebor domova mládeže ve stolním tenisu

10. - 11. 12. 2018

Ve dnech 10.12.-11.12.2018 proběhl na DM přebor ubytovaných žáků ve stolním tenisu. Turnaje se zúčastnilo 8 hráčů, každý žák tedy odehrál 7 utkání. Vítězem turnaje se stal „nejstarší“ Michal Grundmann /3.Z/, který v celém průběhu neztratil jediný set a zaslouženě zvítězil. Ve finálovém zápase s celkově druhým v pořadí Zdeňkem Hejdukem /1.AN/ rozhodla zejména větší zkušenost a vyhranost. Konečnou třetí příčku obsadil Vojtěch Rozkovec /1.AN/, který v souboji o bronz zvítězil po tuhém boji nad Danielem Mánkem /1.SOD/. Potěšila zejména účast 7 žáků prvních ročníků, výkony všech se postupně zlepšovaly.

Eliška Jedličková na čtvrtém místě v celostátním finále Svačina roku RIO MARE

4. 12. 2018

Mezi patnáct finalistů soutěže mladých kuchařů Svačina roku s RIO MARE 2018 se probojovala i žákyně 3. ročníku oboru Kuchař-číšník SŠTŘ Nový Bydžov Eliška Jedličková. Těchto 15 finalistů bylo vybráno z více jak 140 účastníků ze 43 středních škol, kteří se původně do soutěže přihlásili.
Celostátní finále se odehrálo 4. prosince 2018 v pražském studiu CHEFPARADE+. Eliška Jedličková se svým exponátem skončila nakonec na vynikajícím 4. místě.

Elišku připravoval na tuto soutěž učitel odborných předmětů Bc. Jan Flídr, který k celkovému výsledku naší žákyně řekl: "Je to výborný výsledek, ale samozřejmě mít bramborovou medaili trochu mrzí. Ale se SŠTŘ díky Elišce opět prosadila do absolutní republikové špičky".
Eliška Jedličková měla ze svého výsledku také nelíčenou radost: "Ani si nedokážete představit, jaká nervozita u nás vládla večer před finále. Že skončím takhle vysoko, tomu jsem opravdu nevěřila. Ale je to perfektní pocit."