Aktuality v měsíci: ŘÍJEN 2019

ŠKOLNÍ TÝDENÍK:  21. 10. - 01. 11. 2019

V pořadí 8.-9. výukový týden školního roku 2019/2020 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • V pondělí 21. října se ředitel školy setkal s řediteli a výchovnými poradci základních škol regionu, na pořadu jednání byl Dům mladého technika a řemeslníka, soutěž Já už to znám, umím, florbalová liga a další segmenty spolupráce. Setkání se zúčastnily základní školy Skřivany, Smidary, Karla IV. Nový Bydžov, Palackého Nový Bydžov a Hlušice.
 • V plném běhu jsou burzy středních škol pořádané základními školami. V úterý 22. října byla na programu v ZŠ Vrchlabí a v obou základních školách v Jilemnici, SŠTŘ reprezentovali Karel Průcha, Aleš Novák a Milan Novák.
 • V úterý 22. října převzal ředitel SŠTŘ Vladimír Blažej certifikát Českého svazu zpracovatelů masa dokumentující kvalitu výuky oboru Řezník-uzenář. Vše se odehrálo v Brně na galavečeru ČSZM MEATING 2019, který byl moderován Martinou Kociánovou. Vedle naší školy obdržely certfikáty střední školy z Jeseníku, Valašského Meziříčí a Brna.
  "Je to velké ocenění pro úsek potravinářských oborů, jsme jedna ze čtyř škol České republiky s výukou oboru Řezník-uzenář. Snad to o tento obor probudí i vyšší zájem v našem regionu," zhodnotila vše Veronika Větrovská, vedoucí střediska praktického vyučování, která se akce rovněž zúčastnila.
 • Porada ředitelů středních škol Královéhradeckého kraje se konala ve dnech 23-24. října v Peci pod Sněžkou. Velmi zajímavý byl bod týkající se změn v organizaci maturitní zkoušky.
  "Osobně změny v dosavadní zákonné úpravě vítám, ale je to již několikátá změna v historii státní maturity", řekl k návrhu MŠMT ředitel školy Vladimír Blažej.
 • Ve čtvrtek 24. října se Miroslav Jackmann zúčastnil porady metodiků rizikového chování v Hradci Králové a na burzách středních škol ve Smiřicích a v Nové Pace vystoupili za SŠTŘ Dobroslav Šmidrkal a Vladimír Blažej.
 • V pátek 25. října se pracovníci školy sešli ve středisku praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou, aby si prohlédli zdejší nové výukové prostory. Zároveň jim vedení školy poděkovalo za přístup a velký kus práce spojený s otevřením dvou nových středisek. Celá akce byla příjemným setkáním všech personálních úseků.
  "Byla to jedna z povedených akcí", komentovala setkání zástupkyně ředitele Petra Šádková.
 • V sobotu 26. října se speciální pedagožka školy Karla Šimoníková zúčastnila semináře k problematice inkluze v Praze.
 • Tentýž den začaly žákům školy prázdniny, které budou vzhledem k stanovenému volnu ředitele školy trvat devět dnů až do neděle 3. listopadu.

        Mgr. Vladimír Blažej, ředitel

SŠTŘ Nový Bydžov získala certifikát Českého svazu zpracovatelů masa

22. 10. 2019

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov získala významné ocenění Českého svazu zpracovatelů masa jako jedna ze čtyř škol v České republice, která vyučuje obor Řezník-uzenář.
Na Galavečeru ČSZM v Brně pod názvem "Meating 2019" byl certifikát škole dne 22. října 2019 slavnostně předán. Velmi působivý večer moderovala velmi skvěle a pohotově Martina Kociánová a jako kulturní celebrita se představila Markéta Konvičková.
"Budu velmi ráda, když obor Řezník-uzenář jako tradiční řemeslo bude opět v pozornosti žáků škol. Podle statistik chybí na trhu práce několik tisíc kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru. Věřím, že bude více řezníků a méně diplomových prací například na téma Genderové stereotypy v knize Ondřeje Sekory Ferda Mravenec", řekla v jednom ze svých vstupů velmi kultivovaně vystupující Martina Kociánová.
Ředitel školy Vladimír Blažej přijal certifikát z rukou předsedy ČSZM pana Karla Pilčíka a k ocenění řekl: "Jsme si vědomi, že máme jistý závazek k tomuto řemeslu. Naše škola je ve východočeské oblasti prakticky jediná, která obor vyučuje. Současné platové a další sociální podmínky jsou pro tento obor naprosto nadstandardní a asi chybí jediné - chuť do této práce".

https://www.youtube.com/watch?v=Z7ptZI7AR88&feature=youtu.be

Mgr. Vladimír Blažej, ředitel

ŠKOLNÍ TÝDENÍK:  07. 10 - 19. 10. 2019

V pořadí 6.-7. výukový týden školního roku 2019/2020 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • V pondělí 7. října se učitelé střední školy Tomáš Hovorka a Aleš Novák zúčastnili profesního školení pořádaného společností ŠKODA AUTO Mladá Boleslav.
 • Ve středu 9. října se SŠTŘ podílela na pořádání projektového dne realizovaného společností DS HOLDING Libštát. Majitel společnosti pan Josef Chuchlík se svým týmem připravil bohatý program pro žáky základních škol ze Semil, Staré Paky, Libštátu, Roztok u Jilemnice a Studence, ti se seznámili s řadou provozů této společnosti.
  "Bylo to velmi dobře zorganizované setkání", pochválil organizátory vedoucí učitel praktického vyučování Petr Vaníček. O této akci píšeme více na jiném místě.
 • Ve středu 9. října ukončil závěrečnými zkouškami studium trenérské licence UEFA A učitel tělesné výchovy SŠTŘ David Hamák.
 • Ve čtvrtek 10. října se tým školy zúčastnil soutěže odborných dovedností potravinářských a gastronomických oborů "Pohár blanických rytířů". Největším úspěchem bylo umístění našich mladých cukrářek. Více o akci píšeme na jiném místě.
 • V pátek 11. 10. a v sobotu 12. 10. se tým školy pod vedením Davida Janoucha zúčastnil výstavy středních škol a zaměstnavatelů v Trutnově. Akce se konala ve společenském středisku UFFO pod záštitou Krajské hospodářské komory.
 • V pondělí 14. října se studio Leontýnka zabývalo dokončením spotů, které mají přiblížit výuku jednotlivých oborů v SŠTŘ Nový Bydžov. Profesionálně zpracované videodokumenty budou později využity v rámci jejich propagace na veřejnosti a v základních školách.
 • V pondělí 14. 10. a v úterý 15. 10. se tým SŠTŘ pod vedením vedoucího učitele odborného výcviku Dobroslava Šmidrkala zúčastnil burzy středních škol pořádané Úřadem práce v Kolíně.
 • V úterý 15. října bylo slavnostně otevřeno středisko praktického vyučování Nový Bydžov-Švarcava. Akce se zúčastnila řada vzácných hostů v čele s hejtmanem Královéhradeckého kraje. O celé akci píšeme na jiném místě.
 • V úterý 15. října si nové středisko praktického vyučování Na Švarcavě prohlédli i pedagogové a další zaměstnanci školy.
 • Den s řediteli spolupracujících středních škol pořádala ve středu 16. října společnost ŠKODA AUTO Mladá Boleslav. Kromě velmi hodnotných přednášek a výstupů si účastníci akce mohli prohlédnout i výrobní prostory společnosti. "Byla to skvělá akce, která mne osobně velmi nadchla. Musíme všichni poděkovat paní Martině Líslerové, která posunula spolupráci mezi společnosti ŠKODA-AUTO Mladá Boleslav a středními školami na zcela jinou úroveň", řekl ředitel školy Vladimír Blažej, který se spolu se zástupcem ředitele Karlem Průchou setkání zúčastnil.
 • Ve čtvrtek 17. října se SŠTŘ zúčastnila burzy středních škol v Nymburce. Tým školy vedl na této akci vedoucí učitel odborného výcviku Aleš Novák.
 • V pátek 18. října proběhla na SŠTŘ kontrola inspektoriátu bezpečnosti práce, ze které vyšla škola velmi dobře.
 • Setkání výchovných poradců základních škol se středními školami okresu Hradec Králové se konalo opět v budově Úřadu práce v Hradci Králové. Za SŠTŘ se zúčastnila zástupkyně ředitele Jaroslava Kholová.
 • Výstavy středních škol a zaměstnavatelů v Jičíně se zúčastnila SŠTŘ v pátek 18. 10. a v sobotu 19. 10. 2019 spolu se svými regionálními partnery. Školu reprezentovala delegace Veronika Větrovská, Jiří Zikmund, Jaroslav Mansfeld a Vladimír Blažej.
  "Děkujeme Krajské hospodářské komoře a našim profesním partnerům za veškerou podporu odborného vzdělávání", řekl k akci učitel odborného výcviku a absolvent školy Jiří Zikmund.

        Mgr. Vladimír Blažej, ředitel

Žáci navštívili divadelní představení v Pardubicích

18. 10. 2019

V pátek 18. října zhlédli žáci maturitních oborů divadelní představení Zamilovaný Shakespeare ve Východočeském divadle Pardubice.

Fiktivní příběh vypráví o jednom z nejslavnějších dramatiků všech dob, Williamu Shakespearovi, kterému se nedaří psaní hry na objednávku. Nečekaná láska k Lady Viole vyvolá gejzír inspirace a navzdory všem překážkám i časové tísni vzniká nesmrtelné dílo Romeo a Julie. Viola je nejen půvabná, ale i kurážná – její nadšení pro divadlo ji přiměje ucházet se o roli Romea a zkoušet ji v mužském přestrojení, a to v době, kdy všechny ženské postavy hrávali výhradně muži. Láska Violy a Williama však netrvá dlouho, ji čeká domluvený sňatek s nemilovaným mužem a jeho další práce, psaní a hraní, nekonečný běh dní naplněný divadlem. A hned první ženskou hrdinku napíše inspirován svou milou a nazve ji jejím jménem.

Předlohou k divadelní hře Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in Love) byl Oscary ověnčený film natočený podle výtečného scénáře Toma Stopparda a Marca Normana. Děj je z větší části smyšlen, přesto je založen na osudech reálných dramatiků, herců i divadelních producentů, nechybí ani královna Alžběta I.


Mgr. Petra Hrnčířová, učitelka všeobecně vzdělávacích předmětů


Středisko praktického vyučování v Novém Bydžově-Švarcava bylo slavnostně otevřeno v úterý 15. října

15. 10. 2019

V úterý 15. října 2019 se po krátkém zkušebním provozu slavnostně otevřelo středisko praktického vyučování v Novém Bydžově-Švarcava, kde najdou skvělé podmínky pro výuku technické obory Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov. V rámci střediska je vyučován odborný výcvik a dále odborný segment teoretického vyučování pro obor středního vzdělání s výučním listem Autoelektrikář a pro obor nástavbového studia s maturitní zkouškou Provozní technika.
Středisko slavnostně otevřeli hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová, člen Rady Královéhradeckého kraje Václav Řehoř a starostové měst Chlumec nad Cidlinou a Nový Bydžov Miroslav Uchytil a Pavel Louda.
Celému setkání byli dále přítomni zástupci dodavatelů celé investiční akce, vedení odboru školství Královéhradeckého kraje, zástupci profesních partnerů školy, někteří ředitelé středních a základních škol regionu, prezident SAČR Ing. Josef Lhoták, vedení regionální oblasti ČESMAD BOHEMIA a další hosté.
Akce se odehrála ve velmi příjemné atmosféře a všem přítomným byly představeny všechny prostory střediska, které bylo kompletně zrekonstruováno a nabízí v současné době nadstandardní podmínky pro výuku a vzdělávání.
"Myslím, že vnější i vnitřní pohled na středisko nabízí skutečně to, co jsme si kdysi předsevzali. Podmínky pro žáky a učitele šly zde o několik pater nahoru", řekl závěrem zástupce ředitele pro praktické vyučování SŠTŘ Karel Průcha.

http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/novobydzovske-odborne-dilny-a-ucebny-prosly-modernizaci--311087/

Mgr. Vladimír Blažej, ředitel

Na Poháru Blanických rytířů naše mladé cukrářky ve zlatém pásmu

10. 10. 2019

Pohár blanických rytířů, tak zní název soutěže mladých cukrářů a kuchařů, kterou každoročně pořádá SOŠ a SOU Vlašim. Již tradičně se tohoto klání účastní v posledních letech SŠTŘ  Nový Bydžov a nejinak tomu bylo i letos. Do Vlašimi, kde ústředním tématem byl Halloween, odjelo ve čtvrtek 10. října 2019 pět mladých reprezentantů novobydžovské školy pod vedením pedagožek Veroniky Větrovské a Blanky Kubíkové. Na přípravě soutěžních exponátů a vůbec žáků se výrazně podíleli odborní učitelé Jan Flídr a Blanka Kubíková.
"Do Vlašimi jsme odjeli v poměrně hektické atmosféře po otevření nového střediska praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou, které se nyní zabíhá, několik pedagogů nám studuje, do přípravy zasáhla i lázeňská léčba naší kolegyně a září bylo naplněno různými akcemi, takže na přípravu nebylo příliš času", řekla před soutěží vedoucí střediska praktického vyučování Veronika Větrovská.

Obor Kuchař-číšník se zúčastnil několika soutěžních disciplín, v kategorii "Teplá kuchyně" se Tomáš Kovačovský (3. K) umístil ve stříbrném pásmu. 
V kategorii "Studená kuchyně" se prezentovaly naše mladé vyslankyně Darina Walzerová a Zuzana Česáková, obě žákyně 2. ročníku, a obě byly hodnoceny se svými exponáty v bronzovém pásmu.
V soutěži mladých cukrářů se zúčastnily dvě žákyně 3. ročníku Karolína Fládrová a Natálie Hejčlová. Spolu se svou učitelkou Blankou Kubíkovou měly radost z umístění ve zlatém pásmu a v absolutním pořadí skončily na třetí příčce. Svůj exponát nazvaly příznačně halloweenské kouzlení.
"Mám velikou radost, pro mne to byla naprostá premiéra v přípravě našich žákyň a hned zlaté pásmo, to je vynikající výsledek", komentovala úspěch svých svěřenek viditelně šťastná Blanka Kubíková.

"Letos se soutěže zúčastnilo celkem osm středních škol, vzhledem k naší menší účasti jsme letos neaspirovali na umístění v soutěži družstev.", řekla na závěr Veronika Větrovská.


Mgr. Vladimír Blažej, ředitel

Projektový den DS HOLDING Libštát proběhl 9. října

09. 10. 2019

Společnost DS HOLDING Libštát v čele se svým majitelem Josefem Chuchlíkem pořádala ve středu 9. října další ročník projektového dne pro žáky základních škol pod mottem - základní škola, střední škola, vzdělání a zaměstnavatel. Akce se zúčastnilo pět základních škol, Stará Paka, Roztoky u Jilemnice, Studenec, Semily a Libštát, celkem bylo přítomno více jak 100 žáků.
Ti se mohli seznámit s výrobními, pracovními i logistickými procesy na střediscích společnosti, například v odchovně telat, v objektu na ustájení jalovic, v mechanizačním středisku, v krásném logistickém centru společnosti provozující dopravu s více jak 150 kamióny a nákladními vozy, dále ve středisku společnosti DS Energie v bioplynové stanici v Bělé u Staré Paky a ve středisku v Košťálově, kde mohli ochutnat jízdu s nejrůznějšími typy zemědělské techniky.
Partnerem akce byla samozřejmě i Střední škola technická a řemeslná, kterou zde zastupovali ředitel školy a pedagogové Petr Vaníček, Veronika Větrovská, Petr Voženílek a Jaromír Průcha i žáci, jmenovitě Markéta Škodová, Milan Dufek, Jan Chuchlík a Miroslav Klápště. Žáci SŠTŘ přímo diskutovali se svými mladšími kolegyněmi a kolegy o studiu a budoucím uplatnění.
"Já velmi děkuji panu Josefu Chuchlíkovi za tuto akci, je vizionářem nejen v podnikání, ale i v oblasti dlouhodobé výchovy a vzdělávání budoucích pracovníků v zemědělství, dopravě i v obsluze a opravách zemědělských strojů. Předmět činnosti společností sdružených v DS HOLDING Libštát a obory vzdělávání na naší škole jsou naprosto kompatibilní", řekl na závěr akce ředitel školy Vladimír Blažej.
SŠTŘ rovněž děkuje za výbornou spolupráci paní Tereze Kašparové, celá akce měla hladký průběh.

ŠKOLNÍ TÝDENÍK:  30. 09 - 04. 10. 2019

V pořadí 5. výukový týden školního roku 2019/2020 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • V pondělí 30 září bylo slavnostně otevřeno středisko praktického vyučování v Chlumci nad Cidlinou za účasti řady vzácných hostů v čele s představiteli Královéhradeckého kraje. O celé akci píšeme na jiném místě.
  "Jsme rádi za úspěšné ukončení celé akce a domnívám se, že všichni, kteří se na jejím průběhu a výsledku podíleli, mají být na co hrdi", řekl závěrem zástupce ředitele pro praktické vyučování SŠTŘ Karel Průcha.
 • V úterý 1. října byla slavnostně předána maturitní vysvědčení dalším 11 absolventům školy, kteří maturitu či její část absolvovali v náhradním či opravném termínu. Slavnostnímu aktu byl přítomen i místostarosta Města Nový Bydžov Mgr. Bohumil Orel.
 • Ve stejný den, tedy v úterý 1. října obdrželi výuční listy a vysvědčení o závěrečné zkoušce další absolventi školy v oborech Mechanik opravář motorových vozidel, Cukrář, Řezník-uzenář, Autolektrikář, Kuchař-číšník a Elektrikář-silnoproud. Ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Nový Bydžov byly k vidění i tváře, které svědčily o jiném věku než o ryze studentském.
  "Máme radost z toho, že jsme přivedli k úspěšné závěrečné zkoušce a k výučním listu 14 frekventantů vzdělávání dospělých, byla radost s nimi pracovat. Například v oboru Kuchař-číšník jsme zaznamenali tři vyznamenání", řekl ředitel školy Vladimír Blažej.
 • Ve středu 2. října zahájily futsalovým turnajem Středoškolské hry Nového Bydžova. Ve sportovní hale v Hlušicích zvítězilo nakonec A-mužstvo Gymnázia, VOŠ a SOŠ Nový Bydžov, celkem se zúčastnilo pět týmů. Nad objektivním rozhodováním bděli MIlan Hamáček a David Hamák.
 • Ve středu 2. října zahájila výuka ve Středisku praktického vyučování Nový Bydžov-Švarcava, které bylo o den dříve úspěšně zkolaudováno.
  "Velmi si cením nasazení práce všech pedagogů a žáků, které nyní čeká stěhování, úpravy a celková logistika výukového systému střediska", řekl ředitel školy Vladimír Blažej.
 • Ve čtvrtek 3. října pokračovaly Středoškolské hry Nového Bydžova. Hrál se florbal, zvítězila SPŠ stavební Hradec Králové, na pořadu byl basketbal, střelba, stolní tenis, bowling a přetah lanem.
 • Ve čtvrtek 3. října proběhlo školení obsluhy na nových CNC strojích ve středisku praktického vyučování Nový Bydžov-Švarcava. Celý seminář vedl vedoucí střediska Pavel Novák, který k akci řekl: "Práce na CNC strojích dává našim žákům možnost většího uplatnění v jejich budoucím zaměstnání".
 • V pátek 4. října zahájil cyklus prezentačních výstav Krajské hospodářské komory v Rychnově nad Kněžnou. SŠTŘ se zúčastnila v pátek i v sobotu 5. října za přítomnosti partnerů Rezortu Studánka i společnosti STROM, na akci byli přítomni pedagogové Karel Průcha, Milan Novák, Jiří Zikmund a Dobroslav Šmidrkal. Region Rychnovska je pro SŠTŘ zajímavou destinací, ve škole jsou žáci v oborech Opravář zemědělských strojů, Dopravní prostředky i v oboru Řezník-uzenář.

        Mgr. Vladimír Blažej, ředitel

Proběhlo školení na CNC soustruhu s vodorovným ložem 

03. 10. 2019
Dnes proběhlo školení na náš nový CNC soustruh s řídícím systémem Sinumerik. Využívat jej budou nejen žáci maturitních oborů, ale základy obsluhy se naučí i první ročníky oboru s výučním listem. Práce na CNC strojích dává našim žákům možnost většího uplatnění v jejich budoucím zaměstnání.

Pavel Novák, učitel odborného výcviku

Středoškolské sportovní hry v NB

03. - 04. 10. 2019

Ve dnech 3-4. října 2019 se konal další ročník Středoškolských sportovních her, které svoji účastí zapřičiněnou počasím i menším vkladem některých zainteresovaných, které musel nahrazovat svým entuziasmem vedoucí mimoškolní výchovy Milan Hamáček, zůstaly trochu za očekáváním. Nejlepší úroveň měly turnaje ve futsale a florbale.

Výsledky jednotlivých disciplín:

Futsal:                                                                                                                                   Florbal:

1. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov A 4 3 0 1 22 : 10 9 bodů                                1. SPŠ stavební Hradec Králové 3 3 0 0 17 : 7 6 bodů

2. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov B 4 2 1 1 15 : 9 7 bodů                                  2. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov A 3 1 1 1 11 : 11 3 body

3. SPŠ stavební Hradec Králové 4 2 1 1 20 : 9 7 bodů                                                    3. SŠTŘ Nový Bydžov 3 1 0 2 6 : 12 2 body

4. SŠTŘ Nový Bydžov A 4 1 2 1 16 : 14 5 bodů                                                                4. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov B 3 0 1 2 11 : 15 1 bod

5. SŠTŘ Nový Bydžov B 4 0 0 5 2 : 33 0 bodů

Stolní tenis:                                                                                                                            Basketbal

1. BOHDANECKÝ Jakub GYM., SOŠ, VOŠ Nový Bydžov                                                     1. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov

2. KADANÍK Tomáš GYM., SOŠ, VOŠ Nový Bydžov                                                            2. SŠTŘ Nový Bydžov

3. ŠTEFAN Martin SŠTŘ Nový Bydžov

4. FEJFAR Aleš SŠTŘ Nový Bydžov

Střelba:                                                                                                                                Bowling

1. STŘÍBRNÝ, SŠTŘ Nový Bydžov                                                                                         1.  SŠTŘ Nový Bydžov

2. KLAINOVÁ, SŠTŘ Nový Bydžov                                                                                        2. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov A

3. MUHLSTEIN, GYM., SOŠ, VOŠ Nový Bydžov                                                                  3. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Nový Bydžov B

4. OBEŠLOVÁ, SŠTŘ Nový Bydžov

Středisko praktické výuky zkolaudováno, na Švarcavě začne zkušební provoz

01. 10. 2019

V úterý 1. října prošla kolaudačním řízením kompletní rekonstrukce Střediska praktického vyučování Na Švarcavě v Novém Bydžově. 
Úspěšná kolaudace znamená, že od středy 2. října zahájí ve středisku praktické vyučování, ve zdejším areálu budou prozatím působit čtyři učební skupiny oborů Mechanik opravář motorových vozidel, Autoelektrikář, Opravář zemědělských strojů a Elektrikář-silnoproud. Jako učitelé zde budou působit Zdeněk Donát, Jaroslav Mansfeld, Tomáš Hovorka, DiS, a Pavel Novák, který je zároveň pověřen vedením celého komplexu.
Slavnostní otevření areálu je plánováno na úterý 15. října od 10.00.
"Další etapa našich investičních záměrů se uzavírá", konstatoval zástupce ředitele Ing. Karel Průcha, který měl stavbu ve své gesci. 
"Z našich dlouhodobých investičních koncepcí máme dvě třetiny za sebou, zbývá ta poslední a tou je rekonstrukce starých dílen v Hlušicích. Pokud se nám podaří naplnit i tento záměr, budu považovat základní strukturu školy za optimálně vyřešenou. Samozřejmě je před námi řada menších akcí, ale to již považujeme za běžný kolorit naší činnosti", hodnotil vše ředitel školy Mgr. Vladimír Blažej.

Mgr. Vladimír Blažej, ředitel