Aktuality v měsíci: ZÁŘÍ 2018

STŘEDOŠKOLSKÉ SPORTOVNÍ HRY NB

26. - 27. 9. 2018

Ve dnech 26. a 27. září 2018 se na sportovištích v Novém Bydžově a v Hlušicích uskutečnily Středoškolské sportovní hry. Sportovního klání týmů i jednotlivců se zúčastnily tyto střední školy: Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Nový Bydžov, Střední průmyslová škola stavební Hradec Králové a pořádající Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov. Vítězné týmy a jednotlivci obdrželi poháry, plakety a medaile.

Další návštěva pekárny v Novém Bydžově

17. 9. 2018
Exkurze dne 17.9.2018 v pekárně s třídami 1.C. a 2.C. Náš cíl byla exkurze v pekárně Nový Bydžov. 
Provozem nás provedla paní Portová . Žáci se seznámili se strojním vybavením pekárny. Byl jim předveden dělící stroj, vyvalovací stroj, mísicí díže, stroj na výrobu housek, rohlíků a další zařízení pekárny. 
Exkurze proběhla bez problémů.
Pedagogický dozor  Blanka Kubíková

Exkurze v muzeu čokolády - Kutná Hora a památka chrámu svaté Barbory

18. 9. 2018

Žáci oboru Cukrář 1.C a 2.C. navštívili dne 18.9.2018 muzeum čokolády v Kutné Hoře .Expozice muzea nabízí vše o výrobě pravé čokolády Lidka. 
Lidka nebyla obyčejná čokoláda, byla nejlepší čokoláda na světě! Dokonce 2x za sebou vyhrála zlatou medaili na světové soutěži! Zakladatelé čokoládovny Zdeněk Koukol a Eduard Michera velice dobře rozuměli svému řemeslu a čokoládu vyráběli rádi a poctivě. Další památka chrám svaté Barbory. Unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388, je spolu s historickým jádrem města zapsané na seznamu památek UNESCO. Podle historických pramenů měla velkolepá stavba dosahovat dvojnásobku dnešní délky.  Pedagogický dozor  UOV Blanka Kubíková a Alena Čermáková

KRÁLOVÉHRADECKÉ KRAJSKÉ DOŽÍNKY 14. – 15. 9. 2018

14. - 15. 9. 2018

Ve dnech 14. a 15. září 2018 se v Hradci Králové konal 15. ročník Královehradeckých krajských dožínek. Na již tradičních prostorách hradecké Flošny a malšovického fotbalového stadionu představovali svoje výrobky a vystavovali svoji techniku zemědělci z celého Královehradeckého kraje.

Dožínek se znovu zúčastnila i SŠTŘ Nový Bydžov, která nechyběla na žádném z 15ročníků.

Velkému zájmu se tradičně těšila ukázka jízdy zručnosti s traktorem Zetor Proxima s vlekem a ukázka nové techniky smluvního partnera školy SECO Industrial Jičín. Vše doplňovala velká reklamní plocha naší školy umístěná na nákladním automobilu Volvo, které patří autoškole SŠTŘ Nový Bydžov.

Potravinářské obory školy reprezentoval prodejní stánek s uzenářskými výrobky společnosti Maso Jičín a cukrářskými výrobky žáků SŠTŘ Nový Bydžov.

Poděkování patří žákům a pedagogům, kteří se takto velké akce zúčastnili a velmi dobře tak reprezentovali školu SŠTŘ Nový Bydžov.

Exkurze do pekárny v Novém Bydžově

14. 9. 2018

Dne 14.09.2018 se konala exkurze žáků 3C, obor cukrář. Cílen exkurze byla pekárna v Novém Bydžově. 
Provozem nás provedla paní Portová . Žáci se seznámili se strojním zařízením pekárny. V provozu jim byl předveden dělící stroj, vyvalovací stroj, mísicí díže, stroj na výrobu housek, rohlíků a další zařízení pekárny. 
Exkurze se vydařila. Pedagogický dozor Ivana Jiřičná

Naposledy na stáž do Itálie s projektem ERASMUS+

8. - 22. 9. 2018

V termínu od 8. do 22. září 2018 odjede poslední skupina 8 žáků učebního oboru Kuchař – číšník a potravinářského nástavbového studia do Itálie. Své útočiště naleznou opět v přímořském resortu Milano Marittima, kde budou poznávat přípravu italských pokrmů a specialit v hotelech Golf & Beach a Deborah. Tentokrát se zaměří výhradně na získávání praktických dovedností v hotelovém provozu. Všem účastníkům přejeme příjemný pobyt a mnoho nových načerpaných znalostí.