Aktuality v měsíci: ŘÍJEN 2020  

Autoservis a pneuservis SŠTŘ fungují bez omezení, objednávky u Aleše Nováka

19. 10. 2020

Školní autoservis a pneuservis funguje bez omezení !!!
Přestože jsou školy zavřené a žáci na distančním vzdělávání, školní autoservisy a pneuservisy v dílnách odborného výcviku v Hlušicích a v Novém Bydžově Na Švarcavě  jsou pro naše zákazníky otevřené. Bez omezení funguje i stanice měření emisí a stanice technické kontroly. Potřebnou péči vašim vozidlům poskytne kolektiv učitelů odborného výcviku ve složení Zdeněk Donát, Lubomír Krof, Tomáš Hovorka, Tomáš Mansfeld, Jaromír Průcha a Jaroslav Havránek. Objednávat se můžete u vedoucího učitele odborného výcviku Aleše Nováka na tel. čísle 605 742 785.


Aleš Novák, vedoucí učitel odborného výcviku, učitel odborných předmětů SŠTŘ Nový Bydžov

Prodej žákovských a uzenářských výrobků ve středisku SŠTŘ v Chlumci n. C. se opět rozbíhá

17. 10. 2020

Po dočasném krátkém uzavření prodejny MASO SEDLÁK v Chlumci nad Cidlinou v areálu střediska Střední školy technické a řemeslné, Nádražní 194, která byla zapřičiněna jednostranným ukončením provozu ze strany společnosti MASO SEDLÁK, je tato prodejna opětovně otevřena od úterý 20. října 2020.

"Vedení SŠTŘ se rozhodlo nadále provozovat prodejnu bez společnosti MASO Jičín. Základem prodeje budou vlastní výrobky školy a vybrané uzenářské výrobky firem, které nyní oslovujeme. Zpočátku bude prodejna otevřena vždy v úterý a ve čtvrtek od 8.00 do 13.00, v pondělí a ve středu budeme vždy vyrábět a těšíme se na to, jak budeme produkovat skutečné učňovské výrobky nikoliv jen podle názvu", řekl učitel odborného výcviku oboru Řezník-uzenář Radomír Beněk.
"Pokud zájem zákazníků bude trvalý, otevřeme prodejnu vždy ještě v pátek rovněž od 8.00-13.00. Budeme mít tedy otevřeny i v době uzavření škol obě naše prodejny ve shodný čas. Zveme Vás tedy i nákupu například skvělých mléčných výrobků z Farmy Ohaře", sdělila další podrobnosti vedoucí střediska Veronika Větrovská.
Takže první výrobky školy budou k dispozici v úterý 20. října 2020.


Mgr. Vladimír Blažej, ředitel SŠTŘ Nový Bydžov

Proběhl seminář v TATŘE Kopřivnice

15. 10. 2020

Jak už jistě víte z předchozích článků na školním webu, budou naši žáci v průběhu tohoto školního roku v dílnách odborného výcviku       v Novém Bydžově sestavovat nákladní vozidlo TATRA. Aby tuto velice náročnou, ale nesmírně zajímavou činnost dokonale zvládli, museli se společně s učitelem odborného výcviku p. Hovorkou zúčastnit týdenní stáže v kopřivnické automobilce. Zde se detailně seznámili s celým výrobním procesem při stavbě nového nákladního automobilu. Ve volném čase pak studenti navštívili muzeum TATRA, kde se seznámili s celou historií naší slavné automobilky a na vlastní oči si prohlédli i nezajímavější exponáty - Tatru Präsident, Tatru 815, která se účastnila expedice kolem světa, nebo vítězný kamion z rallye Paříž - Dakar.
Semináře se zúčastnili vybraní žáci 2. a 3. ročníku oboru Řidič nákladní a osobní dopravy, jmenovitě Zdeněk Hejduk, Roman Tobolka, David Valenta, Tomáš Flégl, Petr Prokeš a Michal Šmíd.


Aleš Novák, vedoucí učitel odborného výcviku, učitel odborných předmětů SŠTŘ Nový Bydžov

Uzavření obchodu MASO SEDLÁK ve středisku SŠTŘ v Chlumci n. C.

15. 10. 2020

Z rozhodnutí společnosti MASO SEDLÁK Jičín došlo dne 15. 10. 2020 k uzavření prodejny MASO-UZENINY ve středisku Střední školy technické a řemeslné v Chlumci nad Cidlinou.
"Rozhodnutí společnosti MASO SEDLÁK bylo učiněno bohužel ze dne na den, informaci jsme obdrželi 14. 10. 2020 v 15.00 odpoledne. Naší snahou bude provoz prodejny obnovit v co nejkratším čase", řekl k této události ředitel školy Vladimír Blažej.
"Veškerá snaha naší školy bude směřována k tomu, abychom tuto prodejnu vrátili do produktivního života. Zahájíme jednání s jinými partnery. Prosíme veřejnost o pochopení, naší snahou bylo tuto prodejnu co nejvíce přiblížit zákazníkům prostřednictvím žákovské výroby", dodal ředitel školy.

Mgr. Vladimír Blažej, ředitel SŠTŘ Nový Bydžov

Sdělení ke stravování žáků SŠTŘ a Gymnázia a SOŠ Nový Bydžov

14. 10. 2020

Školní jídelny Střední školy technické a řemeslné nepřerušují svůj provoz až do 23. 10. 2020. Školní jídelny umožní odběr obědů v rámci školního stravování (za dotovanou cenu) i dětem/žákům/studentům, kteří se povinně vzdělávají distančním způsobem. Děti/žáci/studenti pak mají možnost podle svých aktuálních podmínek oběd odebrat. Zařízení školního stravování je ve vztahu k dětem/žákům/studentům a zaměstnancům školy považováno za provozovnu, která neslouží veřejnosti. Je tedy možné, aby děti/žáci/studenti a zaměstnanci školy konzumovali jídlo v prostorách jídelny.

Mgr. Vladimír Blažej, ředitel SŠTŘ Nový Bydžov

Praxe  žáků prvních ročníků  oboru Opravář Diagnostik zemědělské techniky ve firmě TEROM Chlumec n. C.

12. 10. 2020

Ve školním roce 2020/2021 začali žáci obou tříd 1. ročníku oboru Opravář zemědělských strojů znovu vykonávat odbornou praxi u smluvního partnera školy společnosti TEROM Chlumec nad Cidlinou.

Za odborného pedagogického doprovodu UOV Vladimíra Peše a VUOV Dobroslava Šmidrkala žáci plní osnovy týkající se ručního zpracování kovů přímo na zakázkách společnosti. Tento měsíc je největší pozornost upřena na výrobu transportních vozíků na zavazadla, která jsou určena na letiště do Francie. Firma je s  prací žáků zatím  naprosto spokojena, menší nedostatky jsou vždy včas řešeny přímo na místě ve výrobě. 
Žáci jsou za svoji práci i finančně odměňováni. 

Dobroslav Šmidrkal, vedoucí učitel odborného výcviku SŠTŘ

Odborný výcvik 1. ročníků v obráběcím centru SŠTŘ v Novém Bydžově

09. 10. 2020

I přes dnešní nelehkou dobu, která je spojena se spoustou omezení, probíhá v SŠTŘ Nový Bydžov odborný výcvik bez větších problémů. Přinášíme několik fotografií z praxe v našem obráběcím centru v Novém Bydžově Švarcava, kde probíhala výuka třídy 1. ZT, tedy oboru Opravář zemědělských strojů.
"Žáci této třídy vyráběli vlastní šroub s maticí a základní komponenty k posilování. Na společné fotografii je i navzdory rouškám poznat, jak moc je práce bavila", komentoval tuto část praktického vyučování vedoucí střediska Pavel Novák.

Pavel Novák, vedoucí pedagogický pracovník SPV Švarcava Nový Bydžov

REGIONÁLNÍ KOLO JÍZDY ZRUČNOSTI S TRAKTOREM A S PŘÍVĚSEM OVLÁDL V HLUŠICÍCH DOMÁCÍ LUKÁŠ PFEFFER

01. 10. 2020

Dne 1. října 2020 uspořádala SŠTŘ Nový Bydžov pod záštitou Zemědělského svazu České republiky Praha

ve  výukovém centru Hlušice jubilejní 20. ročník jízdy zručnosti s traktorem a s vlekem. Hlušice se staly tradičním pořadatelem regionálního kola Královéhradeckého a Pardubického kraje. Tuto akci zahájil vedoucí učitel odborného výcviku SŠTŘ Nový Bydžov a vedoucí soutěže Dobroslav Šmidrkal spolu s vedoucím školní autoškoly Petrem Voženílkem. Po několika omluvách na poslední chvíli se soutěže nakonec zúčastnilo 14 statečných chlapců a 3 ještě statečnější dívky z pěti středních škol se sídly v Chrudimi, Kostelci nad Orlicí, Hořicích, Nymburku a
samozřejmě domácí SŠTŘ Nový Bydžov. Chlapci soutěžili o tři postupová místa do národního kola, dívky o jedno místo. V letošním ročníku se znovu soutěžilo na dvou tratích. Na první se jezdilo s traktorem ZETOR 7711 a na druhé trati s traktorem značky FENDT, který na soutěž zapůjčil smluvní partner školy - firma AGROMEX Cerekvice nad Bystřicí. Tento traktor všem soutěžícím velmi fundovaně představil a na soutěžní trati doprovodil zástupce firmy pan Milan Hátle. Každá trať se hodnotila zvlášť, do národního kola se postupovalo pouze z jízdy s traktorem ZETOR.

S traktorem značky ZETOR zvítězil Lukáš Pfeffer před Markem Nezbedou, kteří reprezentovali pořádající SŠTŘ Nový Bydžov. Třetí skončil Jan Pešek ze SŠZ a VOŠ Chrudim. Jelikož do národního kola v Poděbradech, které se z původního termínu 16. října z důvodu nouzového stavu o měsíc posunulo, může postoupit pouze jeden žák z každé školy, vítěze Lukáše Pfeffra a třetího v pořadí Jana Peška doplnil 5. žák v pořadí - David Michl ze SZEŠ a SOU Kostelec nad Orlicí. V dívkách zvítězila a do národního kola postoupila žákyně SŠZ a VOŠ Chrudim Monika Vostrčilová před Eliškou Čapkovou ze stejné školy, třetí skončila Jana Mlejnková ze Zemědělské akademie Hořice.  

S traktorem značky FENDT v chlapcích zvítězil Filip Jareš ze SOŠ a SOU Nymburk, druhý skončil Jan Pešek ze SŠZ a VOŠ Chrudim a třetí David Michl ze SZEŠ a SOU Kostelec nad Orlicí. V dívkách zvítězila Eliška Čapková ze SŠZ a VOŠ Chrudim, druhá skončila Jana Mlejnková ze Zemědělské akademie Hořice a třetí Monika Vostrčilová ze SŠZ a VOŠ Chrudim.

Bezproblémový chod obou soutěží zajistili oba hlavní rozhodčí - učitelé odborného výcviku oboru Opravář zemědělských strojů pánové Jaroslav Zikmund a Martin Kopřiva

Poháry, medaile a ceny předávali zástupci Zemědělského svazu Hradec Králové paní Horníková a pan Lojda a zástupce společnosti AGROMEX Cerekvice pan Hátle.

Ceny do soutěže věnovaly Zemědělský svaz České republiky Praha a Hradec Králové, MONETA MONEY BANK, společnosti ZETEPA Pavlíček, FARMET Česká Skalice, SECO INDUSTRIAL Jičín, AGROMEX Cerekvice nad Bystřicí, ZD Volanice, ZD Lovčice, VH BETA Vinary a SŠTŘ Nový Bydžov.

Výsledky Jízdy zručnosti - CHLAPCI

Výsledky Jízdy zručnosti - DĚVČATA

Dobroslav Šmidrkal, vedoucí učitel odborného výcviku SŠTŘ

Střední škola technická a řemeslná připravuje otevření dalšího cyklu studia pro dospělé

01. 10. 2020

Pokud hledáte cestu, jak získat potřebné vzdělání pro vaši praxi a výuční list ve Vámi požadovaném oboru, tak je pro vás ideálním řešením studium jednotlivých předmětů ve smyslu Školského zákona, které je v případě úspěšného složení zkoušek z požadovaných vyučovacích předmětů zakončeno závěrečnou zkouškou. Pokud je i ta složena úspěšně, získá absolvent tohoto studia výuční list mnohdy potřebný pro vykonávání řemeslné živnosti nebo pro požadavky zaměstnavatelů.

Tuto formu studia SŠTŘ Nový Bydžov nabízí pro absolventy všech oborů již celou řadu let, například v prosinci v roce 2020 budou skládat závěrečnou zkoušku dospělí frekventanti v oborech Kuchař-číšník, Cukrář, Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik) a Elektrikář-silnoproud.

Podle stupně vzdělání, které zájemce získal v předchozích letech, je stanoven rozsah studia. V řadě případů se jedná pouze o absolvování konzultačního studia (zpravidla vždy v pátek) a zkoušek z odborných předmětů a z odborného výcviku (zde probíhá soustředění v týdenních blocích) během 1 roku. Pro zájemce, kteří doposud získali pouze základní vzdělání, se rozsah studia prodlužuje na 2 roky, v prvním roce musí frekventant složit zkoušky ze všeobecně-vzdělávacích předmětů odpovídajících střednímu vzdělání s výučním listem.

Uzávěrka přihlášek je pro školní rok 2020/2021 již 16. října 2020, úvodní schůzka se bude konat 25. října 2020.

Bližší informace o časových a finančních podmínkách studia podá vedoucí studijního oddělení školy: