Aktuality v měsíci: ÚNOR 2021

Nabídka školních a uzenářských produktů řeznické prodejny SŠTŘ

24. 02. 2021

Dobrý den,
řeznická a uzenářská prodejna SPV Chlumec n. C. nabízí mimo jiné tyto výrobky:

paštiku s pečeným masem 200g. Ochutnejte náš nový výrobek, hrubozrnnou paštiku z pečeného masa s vůní po smažené cibulce.
Výrobek obsahuje pouze pečené maso, vepřová játra, tučný vývar a směs pravého koření. Malé množství tzv. "Éček" (pouze E250 dusitanová solící směs) způsobuje šedý povlak na povrchu výrobku, který je charakteristickým znakem domácích paštik. Výrobek je polokonzerva,  nutno jej skladovat v lednici.
Pečenou sekanou, která již začíná být známá v okolí Chlumce nad Cidlinou, Hlušic a Nového Bydžova.
Zabíjačkovou polévku, kterou budeme vyrábět pouze v zimním období.
Nadále platí možnost objednání a dodání rozbourané vepřové půlky nebo vepřové kostry za 58,- nebo 72,- Kč. Více info na sstrnb.mnovak@seznam.cz nebo na facebooku školy.

dále nabízíme tyto výrobky:

Objednávky zasílejte kdykoli, nejpozději v pátek do 9:00. Závoz výrobků na jednotlivá pracoviště školy proběhne v pátek dopoledne.
Objednávky můžete zasílat i kterékoli další dny s upřesněním místa a času vyzvednutí na email: sstrnb.mnovak@seznam.cz

Děkujeme a těšíme se na Vaše objednávky.

Milan Novák, vedoucí učitel oboru řezník - uzenář SŠTŘ NB
Mladí cukráři a řezníci Vás zvou do prodejen v Chlumci nad Cidlinou

22. 02. 2021

Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov pokračuje v souladu s vládními nařízeními v částečné výuce praktického vyučování ve středisku pro potravinářské a gastronomické obory v Chlumci nad Cidlinou. Praktické vyučování se odehrává v rámci konzultací v systému 1 žák:1 pedagog. Do systému se pozvolna zapojují všichni žáci všech ročníků oboru Cukrář, nutno říci, že žáci SŠTŘ tuto formu výuky uvítali, neboť mají možnost si získané dovednosti připomenout a nadále se v nich zdokonalovat. I v této nepříliš příznivé době jsme pro naše zákazníky rozšířili stávající sortiment o další druhy moderních výrobků. K jejich zakoupení Vás velmi rádi uvítáme v naší prodejně žákovských a regionálních výrobků v Chlumci nad Cidlinou, kde i nadále přijímáme objednávky. V této prodejně můžete rovněž zakoupit výrobky z Mlékárny Ohaře, různé druhy koření firmy RAMRAM, medy a medovinu z Včelí farmy pod Zvičinou, produkty Moštovny Lažany a vína značky HRNČÍŘ z Dolních Dunajovic. Počínaje 1. březnem 2021 je prodejna otevřena vždy v úterý, čtvrtek a pátek od 8.00 do 13.00, souběžně s ní je otevřena i prodejna masných výrobků z učňovské výroby SŠTŘ.

Prodejna je otevřena od pondělí do pátku od 8:00-13:00 hod.

Mgr. et Mgr. Jiří Zahradník, zástupce ředitele SŠTŘ

Nabídka školních a uzenářských produktů řeznické prodejny SŠTŘ

05. 02. 2021

 

řeznická a uzenářská prodejna SPV Chlumec n. C. nově nabízí možnost objednání vepřové půlky rozbourané na jednotlivé části dle Vašich přání pod dozorem zkušeného mistra Radomíra Beňka. 

„Vepřovou půlku rozbouráme, vykostíme a upravíme do kuchyňské úpravy. Jedním nákupem tak získáte úhledné zhruba 1 kg kousky na vaření za výbornou cenu“, dodává pan Beněk.

Cena vepřové půlky: 58 Kč za kg včetně DPH

Cena vepřové kostry: 72 Kč za kg včetně DPH

Vepřová půlka obsahuje tyto části:

Část

Návrh použití

Kýta bez kosti 6 - 8kg

řízky, omáčky, pečení

Bůček s kostí 4 - 5kg

pečení, uzení, rolády

Plec bez kosti 3 - 5kg

ovar, sekané, pečení, guláš

Krkovice bez kosti nebo s kostí  3kg

řízky, pečení, steaky

Kotleta bez kosti nebo s kostí 3 - 5kg

řízky, omáčky, steaky

Koleno zadní a přední 3kg

ovar, pečení

Sádlo na škvaření do 4kg

škvaření, uzená slanina

Kůže cca 1,5kg

tlačenka, aspik, sulc

Lalok cca 2kg

ovar, vařené výrobky

Půlka hlavy 2kg

vařené výrobky

Kosti cca 3kg

vývar

Masový ořez

sekaná, karbanátky

Nabízíme také možnost objednání vepřové kostry, která má všechny části vepřové půlky mimo hlavy, sádla na škvaření a kůží. Dále můžete objednat srdce, jazyk nebo játra.

Nákupem získáte zhruba 40 kg respektive 30 kg v případě vepřové kostry prvotřídního čerstvě bouraného masa od českého dodavatele a chovatele (Maso Jičín), které dopravíme do 5km od školních výukových center (Chlumec n. C., Nový Bydžov, Hlušice) nebo můžete vyzvednout přímo v řeznické prodejně v Chlumci nad Cidlinou, Nádražní 194.

Těšíme se spolu s žáky oboru řezník uzenář na Vaše objednávky na telefonním čísle 601 091 022

Milan Novák, vedoucí učitel oboru řezník - uzenář SŠTŘNB