Aktuality v měsíci: ÚNOR 2019 

Úspěchy Tomáše Kovačovského a Elišky Klozové v soutěži "Na Karmeli 2019"

28. 02. 2019

V období jarních prázdnin 28. února se dvojice reprezentantů SŠTŘ Nový Bydžov Eliška Klozová a Tomáš Kovačovský zúčastnili mezinárodní soutěže odborných dovedností potravinářských a gastronomických oborů ,,Na Karmeli 2019,, , která byla pořádána Integrovanou střední školou v Mladé Boleslavi.

V soutěži cukrářů se Eliška Klozová se svým exponátem, který připravovala pod vedením pedagožky Ivany Jiřičné, umístila jako pátá ve zlatém pásmu. Celkově bylo na pomyslné startovní čáře sedmnáct soutěžících.

Vynikající výkon v druhé námi obsazené disciplíně podal v soutěži mladých barmanů žák druhého ročníku oboru Kuchař-číšník Tomáš Kovačovský. Hlušický rodák skončil po suverénním výkonu na vynikajícím druhém místě v dvacetičlenném startovním poli a odměnou mu bylo nejen nádherné stříbrné umístění, ale i několik profesních nabídek.
Ke svému umístění Tomáš řekl: "Už před zahájením soutěže jsem zaslechl z kuloárů to, že se porotcům líbí moje příprava. Při občasné diskuzi s hodnotiteli při vlastní soutěžní činnosti jsem byl nucen odpovídat na otázky týkající se mých dosavadních zkušeností. Byl jsem úplně v pohodě, žádná nervozita ke mně nedorazila. Podle prvních reakcí na chodbě jsem vnímal své pozitivní hodnocení, ale rozhodně jsem si nepředstavoval takový výsledek. Ten je super."
Dodejme, že Tomáše na soutěž připravil učitel odborných předmětů Jan Flídr. Duo našich reprezentantů doprovázela do Mladé Boleslavi dvojice učitelek odborného výcviku Blanka Kubíková a Jana Šicová. 
"Eliška Klozová soutěžila s exponátem slavnostní dort na téma plesová sezóna, umístění ve zlatém pásmu považuji za úspěch celého námi vyučovaného oboru Cukrář", komentovala úspěch Blanka Kubíková.


Veronika Větrovská, vedoucí střediska praktického vyučování potravinářských a gastronomických oborů

ŠKOLNÍ TÝDENÍK: 18. - 22. 02. 2019

Sedmý výukový týden roku 2019 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • Velmi pozitivní hodnocení učební praxe maturitních nástavbových oborů obdržela SŠTŘ například od společnosti AGROCHOV Sobotka vůči žáku Davidu Karlovi nebo od společnosti VOLVO GROUP TRUCK CENTER Hradec Králové.
  "Musím poznamenat, že se blýská na lepší časy. Hodnocení Vašich studentů Martina Kozy a Radima Středy považuji já i naši mechanici za výborné. Jejich přístup k zadané práci i jejich postoje jsou příkladem pro další studenty, kteří by v naší společnosti chtěli získat další praxi v oboru", řekl regionální manažer společnosti VOLVO GROUP pan Pavel Hron.

 • V pondělí 18. února se v pedagogickém sboru objevila další nová tvář Ing. Hana Ettelová, která nahradí prozatím ve výuce anglického jazyka paní Taťánu Konečnou, která si v současné době léčí zraněný kotník.

 • Skvělý úspěch byl hlášen ve středu 20. února z oblastní soutěže mladých elektrikářů. V Praze se na COP Praha 9 představilo devět dvoučlenných týmů škol, které vyučují obor Elektrikář-silnoproud, včetně všech škol z Královéhradeckého kraje. Naše dvojice František Srpek a Michal Šnajdr si vedla vskutku výtečně a v soutěži družstev nechala za sebou všechny další zúčastněné školy. František Srpek celou soutěž v kategorii jednotlivců vyhrál a Michal Šnajdr skončil na výborném třetím místě. 
  "Jsme nadšeni z celkového výsledku, který je pro nás velmi příjemným překvapením", řekli k umístění naší dvojice pedagogové Ing. Lubomír Kořínek a Jaroslav Mansfeld.

 • Na tradiční společné schůzce se sešli ředitel SŠŤR Vladimír Blažej a ředitel gymnázia, VOŠ a SOŠ Nový Bydžov Lukáš Rosůlek. Kromě jiných témat projednali i pořadatelství novobydžovských sportovních her 2019, které se budou konat v září.

 • Ve čtvrtek 21. února proběhly mimořádné třídní schůzky, na kterých byly s rodiči řešeny případné studijní či výchovné problémy. Mimořádná setkání s rodiči měli i žáci maturitních ročníků a třídy 3. K oboru Kuchař-číšník. S pracovníky společnosti COLAS se sešli rodiče žáků 2. ročníku oboru Mechanik opravář motorových vozidel, cílem bylo seznámit rodiče žáků s nabídkami uplatnění absolventů SŠTŘ a s novým školním vzdělávacím programem Operátor silničních a stavebních strojů, který SŠTŘ spustí od příštího školního roku.

 • Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov se stala partnerskou školou společnosti ČEZ. Deklaraci o spolupráci podepsali ředitel školy a vedení společnosti reprezentované paní Martinou Bolfovou na společné pracovní schůzce v pátek 22. února 2019 za přítomnosti vedoucího učitele elektrotechnických oborů Ing. Lubomíra Kořínka a zástupce ředitele pro praktické vyučování Ing. Karla Průchy. Partnerská spolupráce bude zaměřena na vzdělávání žáků a i pedagogů, stáže a exkurze a metodickou i materiální pomoc škole.

 • Česká televize uvedla v pátek 22. února slova šéfa Českého svazu zpracovatelů masa pana Katiny, který konstatoval, že na trhu práce chybí 5 000 vyučených kvalifikovaných řezníků, kteří si podle svazu vydělají více jak 40 000 Kč měsíčně. Ředitel Katina navíc sdělil, že ve všech středních školách v České republice se připravuje pouze 100 žáků tohoto oboru.
  "V SŠTŘ Nový Bydžov studuje v současnosti 20 žáků tohoto oboru, což znamená, že se u nás připravuje pětina všech žáků oboru Řezník-uzenář v České republice", konstatoval ředitel školy Vladimír Blažej. SŠTŘ navíc díky podpoře Královéhradeckého kraje poskytuje žákům oboru pravidelná stipendia.

 • V pátek 22. února překročil počet přihlášek ke studiu ve školním roce 2019/2020 stovku. Poslední termín přijetí je stanoven do všech oborů na pondělí 4. března 2019.

          Mgr. Vladimír Blažej, ředitel školy

Proběhl seminář AUTOELEKTRONIKA a ASISTENČNÍ SYSTÉMY ve vozech ŠKODA

22. 02. 2019

Poslední den před jarními prázdninami jsme pro žáky třetích ročníků oborů AUTOMECHANIK A AUTOELEKTRIKÁŘ uspořádali odborný seminář pod názvem AUTOELEKTRONIKA A ASISTENČNÍ SYSTÉMY VE VOZIDLECH ŠKODA. Lektorem byl pan David Mandát z firmy AUTOELEKTRO MANDÁT Chlumec nad Cidlinou, který se na výše uvedenou činnost dlouhodobě specializuje a má v tomto oboru vynikající výsledky. Seminář byl rozdělen na dvě části, nejprve proběhla teoretická část, ve které nás lektor seznámil s výše uvedenými systémy a možností jejich dodatečné montáže do vozidel ŠKODA včetně jejich přizpůsobení do elektronického systému vozidla. Následovala praktická část, ve které se žáci seznámili se systém automatického parkování, při kterém vozidlo samo parkuje bez zásahu řidiče do vymezeného prostoru (co by za to někteří z nás dali).

Aleš Novák, vedoucí učitel odborného výcviku a odborných předmětů

Úspěch mladých řezníků na mezinárodní soutěži SŠTŘ v Rimavské Sobotě

21. - 22. 02. 2019

Ve dnech 21-22. února 2019 se dvoučlenný tým žáků oboru Řezník-uzenář zúčastnil mezinárodní soutěže odborných dovedností ve slovenské Rimavské Sobotě. Duo Milan Galád a Pavel Vítek bylo doprovázeno učitelkou odborného výcviku Alenou Čermákovou. Tým novobydžovských adeptů tohoto řemesla se na východě Evropy opět neztratil. Pavel Vítek vybojoval první místo mezi jednotlivci v soutěžní disciplíně bourání masa a celkově se tým SŠTŘ Nový Bydžov umístil v soutěži družstev na třetí příčce.
"Jsem spokojena, celá soutěž proběhla bez zádrhelů a zranění, umístění považuji rovněž za velmi solidní", řekla k vystoupení našich žáků Alena Čermáková.

Alena Čermáková, vedoucí oborová učitelka potravinářských a gastronomických oborů

Vynikající úspěch mladých elektrikářů z Nového Bydžova

19. - 20. 02. 2019

Ve dnech 19-20. února 2019 se dvoučlenný tým žáků SŠTŘ Nový Bydžov doprovázený svými pedagogy Ing. Lubomírem Kořínkem a Jaroslavem Mansfeldem zúčastnil regionálního kola Soutěže odborných dovedností oboru Elektrikář-silnoproud, které pořádala SŠ COPTH Praha 9. Ve velké konkurenci se zrodila senzace, Michal Šnajdr (3. E) skončil na výborném třetím místě a poté vybuchla bomba, František Srpek (3. E) celou soutěž vyhrál. Družstvo Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov startovní pole rovněž ovládlo a skončilo mezi všemi zúčastněnými středními školami na skvělém prvním místě.

Celkový report ze soutěže ke stažení zde: Regionální kolo Elektrikářů - silnoproud 

Lubomír Kořínek, učitel odborných předmětů

ŠKOLNÍ TÝDENÍK: 11. - 15. 02. 2019

Šestý výukový týden roku 2019 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • V pondělí 11. února excelovala třída 4. SOD oboru Dopravní prostředky při závěrečných zkouškách k získání Profesního průkazu řidiče. Všichni žáci uspěli při zkouškách na Městském úřadu Nový Bydžov, z toho tři dokonce se stoprocentní úspěšností.
  "Žáci této koncové maturitní třídy získali významný vklad do svého budoucího profesního uplatnění", konstatoval vedoucí Školicího střediska řidičů SŠTŘ Vladimír Žalman.
 • Ve středu 13. února navštívili školu pracovníci Bezpečnostní a informační služby České republiky, kteří s žáky maturitních ročníků besedovali o práci této instituce a zároveň bylo budoucím absolventům školy nabídnuto pracovní uplatnění v této státní složce. Nutno říci, že celá akce se setkala u žáků s poměrně intenzívním zájmem a co potěšilo, bylo pochvalné hodnocení ze strany přednášejících.
 • Novou techniku získala pro výukové i další účely SŠTŘ od svého partnera společnosti SECO INDUSTRIES Jičín. Malotraktory byly předány škole 14. února 2019.
 • Tento týden byla také ukončena praktická část kurzu k obsluze malé zemědělské techniky pro žáky 1. ročníku oboru Opravář zemědělských strojů v části školního vzdělávacího programu "montážní práce". Celý tento vzdělávací cyklus proběhl přímo ve společnosti SECO INDUSTRIES Jičín. 
 • "Můžeme s klidným svědomím konstatovat, že se naši žáci stali takovými mladými odborníky na techniku vyráběnou SECO INDUSTRIES Jičín. Kurz bude ukončen v jarních měsících písemným testem a praktickou zkouškou z údržby a ovládání malotraktorů", konstatoval vedoucí učitel odborného výcviku Dobroslav Šmidrkal, který také zajišťoval pedagogický doprovod v této jičínské firmě. 
 • Ve čtvrtek 14. února podala škola přihlášku ke členství v profesním sdružení Český svaz zpracovatelů masa. Zároveň škola požádala o certifikaci školy v oblasti výuky oboru Řezník-uzenář tímto profesním sdružením.
 • "Absolventů tohoto oboru je na trhu práce citelný nedostatek a snahou SŠTŘ je přispět k alespoň částečnému odstarnění tohoto deficitu. Pro obor Řezník-uzenář existuje řada pobídkových programů včetně stipendií a je zbytečné snad i mluvit o výrazných výdělkových možnostech žáků, kteří tuto profesi po škole reálně zastávají", zhodnotil celý projekt ředitel školy Vladimír Blažej.

 • Na soutěž odborných dovedností gastronomických oborů "Na Karmeli 2019" v Mladé Boleslavi se připravují mladí barmani Eliška Jedličková a Tomáš Kovačovský a v oboru Cukrář Eliška Jedličková. Přípravu zajišťují učitelé odborného segmentu výuky Jan Flídr a Ivana Jiřičná, klání se odehraje 28. února 2019.

 • Do Rimavské Soboty míří příští týden mladí řezníci na mezinárodní soutěž žáků tohoto oboru. Organizačně zajišťuje tuto akci vedoucí oborová učitelka Alena Čermáková.
 • SŠTŘ Nový Bydžov opětovně podala žádost v programu ERASMUS s cílem dalších zahraničních stáží žáků školy v roce 2020 v Itálii. V případě úspěšného vyhodnocení žádosti se zahraniční stáže budou týkat potravinářských, gastronomických i technických oborů. "Věřím, že budeme opět úspěšní a navážeme na zahraniční výjezdy v roce 2018", doufá v úspěch vedoucí projektu ERASMUS Ing. Jiří Wágner.
 • 12. února se v nekompromisním klání střetli s florbalovými hokejkami žáci a pedagogové školy. Mladé pušky byly úspěšnější a zvítězily 15:7 přes heroický výkon gólmanky Ilony Kohoutové. "Pedagogové musejí hledat další sport, ve kterém by mohli být úspěšnější", s tímto nadhledem hodnotil zápas vedoucí domova mládeže Milan Hamáček, který rovněž utkání řídil.

          Mgr. Vladimír Blažej, ředitel školy

Kurz na malou zemědělskou techniku společnosti SECO INDUSTRIES, s.r.o. Jičín -  1. ročník OZS 2018/2019

leden - únor 2019

V lednu a v únoru roku 2019 absolvovali žáci 1. ročníku učebního oboru opravář zemědělských strojů SŠTŘ Nový Bydžov kurz na malou zemědělskou techniku ve společnosti SECO INDUSTRIES Jičín.

Žáci byli rozděleni do tří skupin. Každá skupina absolvovala týdenní pracovní stáž přímo na montážní výrobní lince společnosti. Touto činností žáci zdokonalovali svoji manuální zručnost hlavně v části učebních osnov oboru s názvem „montážní práce“. Naučili se znát traktory na sekání trávy do nejmenších detailů. Během celého kurzu nedošlo k žádným problémům, naopak naši žáci byli z řad pracovníků společnosti velice chváleni. Můžeme s klidným svědomím konstatovat, že se naši žáci stali takovými mladými odborníky na techniku společnosti SECO INDUSTRIES Jičín. Kurz na MZT bude ukončen v jarních měsících písemným testem, praktickou zkouškou z údržby a ovládání techniky SECO INDUSTRIES, kterou v únoru 2109 společnost bezplatně zapůjčila SŠTŘ Nový Bydžov k výuce žáků i údržbě školního areálu VC Hlušice.

Dobroslav Šmidrkal,  vedoucí učitel odborného výcviku Hlušice

Proběhl každoroční „WINTER CLASSIC „ florbalový zápas mezi žáky DM a zaměstnanci školy

11. 02. 2019

Úvodní část utkání byla poměrně vyrovnaná, na první branky Michala Grundmanna odpověděli góly svým důrazem Aleš Novák a poté Simona Drobná, která před gólmanem Bartošem perfektně zamíchala hokejkou jak s vařečkou a utěšeným blafákem vsítila vyrovnávací branku na 2:2. Žákům se příliš nedařila rozehrávka, rychle „bruslící“ pedagogové je svým pohybem často dostávali do úzkých. Postupem času však zejména trojice Pažout, Nezbeda, Grundmann několikrát rozebrala obranu soupeře a skóre se začalo obracet ve prospěch žáků. V obraně žáků tvrdila muziku jediná posila z NHL /Carolina/, její tvrdý střet s Alešem Novákem se určitě líbil všem zúčastněným. Do poločasu však zaměstnanci drželi velmi příznivý stav, který mohl být i vyrovnaný, kdyby videorozhodčí Ronald Kuhn-Gaber uznal další branku p.Drobné, které předcházelo úmyslné kopnutí do míčku !!!

Do druhé půle nastoupily maturitní posily Jakubové Kovařík a Štěpánek, kteří hru žáků patřičně oživily. Útok za útokem se valil na paní Kohoutovou, která však tvrdým ranám zejména Pažouta a Nezbedy úspěšně odolávala i za cenu modřin na svém těle. Určitě se však tyto útoky na paní vychovatelku promítnou při ranním bodování na ložnicích výše jmenovaných žáků. Ani ona však nezastavila lavinu branek žáků DM. Z pracovníků se ve druhé části prosadili Hamák s Hovorkou, další možnosti zlikvidoval pozorně chytající Kuba Bartoš /ák/.

Zaměstnanci gratulují žákům za předvedený výkon a k vítězství, už však hledají další sport, ve kterém by dominovali právě oni.

Milan Hamáček, vedoucí domova mládeže v Hlušicích


Krásný úspěch žáků třídy 4.SOD SŠTŘ Nový Bydžov

11. 02. 2019

Dne 11.2.2019 se žáci 4. SD a 4. OP zúčastnili závěrečného přezkoušení na získání profesní způsobilosti řidiče na Městském úřadě v Novém Bydžově. Pod vedením zkušebního komisaře p. Bažanta žáci absolvovali zkušební test, který se skládá z 80 otázek z teorie výuky odborné způsobilosti řidiče.

Všichni zúčastnění žáci v závěrečné zkoušce uspěli, 3 žáci dokonce s 100% úspěšností.

Získali tak další profesní způsobilost do svého budoucího zaměstnání, a to řízení kamionu bez omezení a tím velkou výhodu uplatnění na trhu práce.

Vladimír Žalman, vedoucí školicího střediska řidičů SŠTŘ

ŠKOLNÍ TÝDENÍK: 04. - 08. 02. 2019

Pátý výukový týden roku 2019 přinesl v SŠTŘ tyto události:

 • Ve středu 6. února navštívili žáci 2. ročniku oboru Dopravní prostředky společnost RODOS Lipnice u Dvora Králové. Akce byla součástí praktického vyučování.
 • Maturitní semináře absolvovali žáci 2. ročníku nástavbového studia Podnikání a 4. ročníku vzdělávacího programu Operátor silniční dopravy.
 • V tomto únorovém týdnu absolvovali žáci SŠTŘ Nový Bydžov třídy 2. Z odborné školení na traktory značky FENDT ve školním závodě AGRO Chomutice.

 • Zcela a nadmíru fundovaný servisní technik pan Kindl připravil pro žáky v prostorách dílen velmi zajímavé školení, které žáky i pedagogický doprovod zaujalo od začátku až do samotného konce. V průběhu svého výkladu pan Kindl udržoval žáky „ve střehu“ svými tematickými otázkami. V převážné většině žáci odpovídali velmi dobře, z čehož pramenila spokojenost na obou stranách, jak u žáků, tak u školitele.

 • "Jménem vedení SŠTŘ Nový Bydžov bychom chtěli panu Kindlovi moc poděkovat, že se i při svém velkém pracovním vytížení našim žákům tímto způsobem věnoval", konstatoval vedoucí učitel odborného výcviku Dobroslav Šmidrkal.
  V pátek 8. února byly ukončeny učební praxe na pracovištích našich smluvních partnerů pro maturitní obory. "Domnívám se, že letošní individuální učební praxe proběhly velmi dobře", konstatoval vedoucí učitel praktického vyučování Petr Vaníček. "Dočkali jsme se i pochval pro naše žáky", doplnil dále.

          Mgr. Vladimír Blažej, ředitel školy

Kurz studené kuchyně pro žáky 3. ročníku oboru Kuchař-číšník

04. - 08. 2. 2019

V rámci disponibilního týdne byl pro žáky oboru Kuchař-číšník, které letos čekají závěrečné zkoušky, uspořádán kurz studené kuchyně. Celkově se akce zúčastnilo 14 žáků a celým kurzem je provázel učitel odborných předmětů Bc. Jan Flídr. Tématy výuky byla například příprava rybích terin, různých druhů kanapek nebo sortimentu paštik. Účastníci kurzu obdrželi osvědčení o jeho absolvování a nutno říci, že dny strávené v cvičné kuchyni SŠTŘ byly pro budoucí kuchaře výrazným přínosem.
"Jsem ráda, že se nám opět po delší odmlce opět podařilo pro naše třeťáky zorganizovat tuto část našeho školního vzdělávacího programu, z žáků čišelo poměrně pozitivní hodnocení a to je asi ta největší odměna za přípravu akce. Příští školní rok již budeme moci všechny podobné kurzy organizovat v zbrusu novém středisku v Chlumci nad Cidlinou a zdejší podmínky budou úplně jiný level než jsou ty současné", konstatovala na závěr Veronika Větrovská.

Veronika Větrovská, vedoucí střediska praktického vyučování potravinářských a gastronomických oborů

Exkurze žáků SŠTŘ do firem ZVU STROJÍRNY a ALMET

08. 02. 2019

8. února se zúčastnili žáci třídy 1. Z, 2.AN, 1AE exkurze do společností  ZVU STROJÍRNY a.s.  (výrobce zařízení pro chemický, petrochemický, farmaceutický a potravinářský průmysl) a ALMET a.s. (výroba pístů do spalovacích motorů a kompresorů). Obě zmiňované společnosti mají sídlo v Hradci Králové- Kuklenách.

Žáci se exkurze zúčastnili ve velkém počtu, proto  byli rozděleni do dvou skupin. První skupina navštívila ZVU STROJÍRNY a.s. a druhá ALMET a.s. posléze došlo k prostřídání.

V ZVU Strojírny byli  žáci nejprve proškoleni BOZP, poté firmu představil generální ředitel ing. Lumír Al-Dabagh. Následně žáci s panem ing. Rychterou prošli provoz. Prohlídka byla doplněna podrobným výkladem, který žáky velice zaujal.

Děkuji vedení obou společností za možnost nahlédnout do výroby a dozvědět se spoustu nových, zajímavých věcí. Těšíme se na další spolupráci.  

Pavel Novák, učitel odborného výcviku a odborných předmětů

Návštěva žáků SŠTŘ ve speciálním vlaku Revolution train

07. 02. 2019

Dne 7. 2. 2019 se žáci naší školy (1. SOD, 2. SOD, 1. AE) zúčastnili projektu REVOLUTION TRAIN v Praze. Jedná se o multimediální vlakovou soupravu, která přináší novou formu preventivního programu na pohled legálních i nelegálních drog, které nás obklopují. Součástí exkurze byl anonymní dotazník na sběr informací, který pak jednotlivé regiony a města mohou využít pro tvorbu koncepce protidrogové prevence. Celá vlaková souprava je dlouhá 165 metrů. V každém vagonu byla žákům představena všechna možná úskalí spojená s užíváním drog zejména v průběhu dospívání. 
Velmi poutavá přednáška a reálně představené drogy přispěly k bezproblémovému chování  žáků.


Mgr. Petr Motyčka,  učitel všeobecných a odborných předmětů

Stáž metodických komisí elektrotechnických oborů a informačních a komunikačních technologií

1. 2. 2019

V pátek 1. února 2019 navštívili členové metodických komisí elektrotechnických oborů a informačních a komunikačních technologií spolu se členy dalších metodických komisí společnost Continental Automotive Czech Republic s.r.o., závod Trutnov.

Návštěva se konala v rámci Semináře pro odborné pedagogické pracovníky pořádaného Krajskou hospodářskou komorou KHK. Stáže se účastnil také ředitel Úřadu práce Hradec Králové Mgr. Martin Horák a zástupci dalších odborných škol Královéhradeckého kraje. Společnost Continental Automotive Czech Republic s.r.o., závod Trutnov je důležitým výrobcem a dodavatelem autodílů pro přední světové automobilky.

V úvodní části jsme byli seznámeni s historií, strukturou, výrobním programem a personální politikou společnosti s důrazem na profesionální a korektní vztah k zaměstnancům. I tato firma se potýká s nedostatkem pracovníků a absolventi naši školy by zde našli perspektivní profesní uplatnění. Na úvodní část navazovala přednáška o využití moderních technologií ve výrobě. Konkrétně o automatizaci a robotizaci výroby včetně využití 3D tisku. Prezentace byla doplněna ukázkou robotických zařízení s důrazem na bezpečnost ve vztahu robot – člověk. Ing. Vladimír Vondruška v rámci navázání spolupráce zajistil využití bezplatné licence na vizualizaci a programování robotického pracoviště.

V druhé části následovala prohlídka výrobních prostor společnosti s automatizovaným, robotizovaným výrobním procesem a návštěva v náborovém oddělení společnosti.

Stáž lze hodnotit jako přínosnou a zajímavou a po konzultaci s pracovnicí Krajské hospodářské komory KHK jsme vyjádřili zájem o další obdobné akce, které komora bude pořádat.

Mgr. Václav Dostálek, předseda metodické komise elektrotechnických oborů